Pasaulio dosnumo indekse Lietuva šiemet patenka į geriausiai vertinamų šalių šimtuką ir užima 99 vietą, trečiadienį pranešė Kultūros ministerija.

Kas trejus metus sudaromame indekse, atskleidžiančiame labdaros ir paramos tendencijas, pastarąjį kartą Lietuva buvo 138-a, anksčiau – 142-a.

Sudarant indeksą remiamasi apklausų metu respondentų pateiktais atsakymais apie tai, ar per paskutinį mėnesį jie padėjo nepažįstamiems asmenims, ar skyrė pinigų labdarai ir ar dalyvavo savanoriškoje veikloje.

„Sparti Lietuvos pažanga Pasaulio dosnumo indekse rodo, kad mūsų šalyje vis labiau formuojasi įpratimas skirti paramą ar dalyvauti savanoriškoje veikloje. Indekso kriterijus šiemet atitinka kone kas trečias šalies gyventojas – 28 proc., prieš trejus metus jų tebuvo 19 proc.“, – teigė kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius.

Indeksą sudaro tarptautinis fondas „Charities Aid Foundation“.

Ministerijos teigimu, panašias teigiamas visuomenės požiūrio ir įpročių kaitos tendencijas rodo ir Lietuvos kultūros tarybos užsakymu atliktas tyrimas „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“.

Anot tyrimo, žmonių, dalyvavusių mecenatystės, labdaringoje, savanorystės, bendruomeninėje veikloje, dalis didėjo nuo 10,1 proc. 2017 m. iki 20,9 proc. 2020-aisiais.

Kultūros viceministro teigimu, toks pokytis labai svarbus kultūros sričiai, kur yra poreikis diversifikuoti gaunamas lėšas, atgaivinant ir mecenavimo tradiciją.

„Todėl tarp mūsų prioritetų – ir privataus rėmimo pritraukimo kompetencijų ugdymas, ir būtinybė naudotis naujais įrankiais bei technologijomis“, – sakė V. Gasparavičius, vadovaujantis kultūros ministro sudarytai įsitraukimo į mecenatystę skatinimo darbo grupei.

Darbo grupė  analizuoja galimybes šalies gyventojams prisidėti prie kultūros ir medijų rėmimo fondų finansuojamų projektų, skiriant savo gyventojų pajamų mokesčio dalį.

Taip pat peržiūrimos Mecenavimo įstatymo nuostatos, siekiant jo realaus efektyvumo, rengiami kiti siūlymai dėl konkrečių veiksmų didinat visuomenės ir verslo įsitraukimą į kultūros mecenatystę bei mažinant kliūtis įsitraukti į kultūros rėmimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist