Lietuvos naujienos

Našlaičiams ir neįgaliesiems savivaldybė skirs iki 300 Eur. finansinę pagalbą būsto nuomai

Savivaldybė tiesia pagalbos ranką vienišiems, negalią turintiems ir be tėvų likusiems iš globos namų išėjusiems vilniečiams – savivaldybė padės išsinuomoti butus ir lengviau įsikurti savarankiško gyvenimo pradžioje. Miesto Taryba šiandien pritarė siūlymui papildomai skirti dar 300 eurų neįgaliesiems ir 200 eurų per mėnesį likusiems be tėvų globos ir laukiantiems socialinio būsto prie valstybės skiriamų 92,43 eurų. Šių metų biudžete socialinio būsto nuomos mokesčio dalies kompensavimui skirta daugiau kaip 338 tūkst. eurų.

„Suprasdami, kaip sudėtinga pradėti gyvenimą neturint jokios paramos iš šeimos ar artimųjų, arba neįgaliajam susirasti tinkamą būstą, priėmėme sprendimą skirti reikšmingo dydžio ir rinkos kainas atitinkančią paramą tiems, kam dabar labiausiai jos reikia – našlaičiams, vienišiems neįgaliesiems, kuriems savo pajėgomis išsinuomoti būstą nėra taip lengva. Su skirta pinigine parama jiems bus žymiai paprasčiau sulaukti skirto socialinio būsto“, – kalbėjo mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Savivaldybės kontroliuojamos įmonės „Vilniaus miesto būstas“ skaičiavimais, 2020 m. po 300 Eur/mėn. nuomos mokesčio dalies kompensacija bus mokama 18-kai neįgaliųjų, kurie turi teisę į socialinį būstą ne eilės tvarka (ir kuriems yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis) bei po 200 Eur/mėn. 93-ims vienišiems vilniečiams, likusiems be tėvų globos, kurie taip pat laukia socialinio būsto.

 

Norėdama pagelbėti labiausiai pažeidžiamoms socialinėms grupėms susirasti būstus ir nuomotis juos rinkoje, sostinės Taryba šiandien padidino nuomos mokesčio dalies kompensacijų gavėjų skaičių ir prie LRV nustatytos mokamos kompensacijos (92,42 Eur) prideda svarią savivaldybės paramą nuomotis būstui. Tikimasi, kad savivaldybės skiriama kompensacija suteiks didesnes galimybes labiausiai pažeidžiamų grupių vilniečiams jaustis oriai ir išsinuomoti būstą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button