Lietuvos naujienos

M. Skuodis: „Piliečių ir savivaldybių skundai dėl kelių būklės negali būti ignoruojami“

Susisiekimo ministerija ragina už kelių priežiūrą atsakingas įmones operatyviai reaguoti ir sistemiškai aiškinti visuomenei apie kelių priežiūrą ir remontą. Ministerija gauna daugybę gyventojų ir merų skundų dėl prastos kelių būklės, ypač šaltojo sezono metu. Šiuos klausimus susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį svarstė susitikęs su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriumi Remigijumi Lipkevičiumi ir AB „Kelių priežiūra“ vadovu Rolandu Rutėnu.

Pasak ministro, gyventojams ir savivaldybėms skundžiantis dėl esamos kelių būklės, šie skundai turi būti nagrinėjami sistemiškai ir atsakingai.

„Tikimės aiškių atsakymų ir viešos informacijos iš šalies kelius prižiūrinčių įmonių, kaip sprendžiamos esamos problemos dėl kelių būklės šiuo metų laiku, taip pat dėl dabar atliekamų ir planuojamų atlikti duobių taisymo ir kelių valymo darbų. Į šiuos skundus turi būti operatyviai atsakoma ir informacija suteikiama visuomenei“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

 

Kelių direkciją ir AB „Kelių priežiūrą“ ministras paragino tinkamai ir laiku reaguoti į gyventojų bei savivaldos išsakomus skundus, išgirsti jų problemas dėl prastos kelių būklės ir bendru sutarimu jas spręsti.

Pagal naują, Susisiekimo ministerijos inicijuotą kelių finansavimo sistemą, ir pačios savivaldybės galės tvariau planuoti kelių infrastruktūros darbus, didės ir bendras finansavimas vietinės reikšmės keliams.

AB „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą žiemą (valymą, barstymą ir kt.), Lietuvos automobilių kelių direkcija – už valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą ir plėtrą. Už vietinių kelių ir gatvių priežiūrą atsakingos savivaldybės. Lietuvoje yra 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
4 mėnesius

Automobilių transportas lietuvių nacionalinis reikalas, kaip kadaise žirgas, tai asmeninė laisvė, pomėgis asmeniškai valdyti judesį ir jo greičius. Ne veltui pvz. Dakare lietuvių gausu. Ministro susirūpinimas rodo, kad padėtį jis gerai, reikia tikėtis, jog keliamas problemas gerai sutvarkys.

MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
4 mėnesius

O kodėl jau trisdešimt metų yra ignoruojami piliečių skundai dėl itin prasto viešojo transporto?

Tomas
Tomas
4 mėnesius

Kam reikalinga šalies automobilizacija? Esamų kelių pilnai užtenka, o ir jų kokybė tikrai nebloga.

Vaclovas
Vaclovas
4 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

Pirmas klausimas nesuprantamas, ką jūs norėjote pasakyti, pasiūlyti ar kita. Esamų kelių gal ir užtenka, juo labiau viensėdžių gyventojai net trokšta, kad jų gyvenvietės būtų pasiekiamos nors ir sraigtasparniais, skraidyklėmis (bent jau visureigiais), o jie savo žemėse būtų viešpačiais – čia gi Lietuva, čia lietūs lyja. Dėl neblogos kelių kokybės – trenkėt gerą juoką, nė šypsniuko naudot nereikia, visi supranta.

Bob
Bob
4 mėnesius

Matai kaip yra – pasirodo reikėjo skundą parašyti ir viską sutvarkytų. Iki Molėtų kelias toks turbūt buvo dėl to kad niekas skundo nebandė parašyti…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button