Lietuvos naujienos

Lietuvos kariuomenės batalionui vadovauti pirmą kartą paskirta moteris

Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų batalionui pradėjo vadovauti majorė Jurgita Savickaitė.

„Karininkė tapo pirmąja bataliono vade Lietuvos istorijoje“, – rašoma trečiadienį paskelbtame Lietuvos kariuomenės pranešime.

Pasak kariuomenės, Ryšių ir informacinių sistemų (RIS) bataliono pagrindinis tikslas – saugus ryšys tarp Lietuvos kariuomenės padalinių, užtikrinantis galimybę kariuomenės vadui vadovauti padaliniams ir juos valdyti.

 

Kaip teigiama pranešime, nors šis padalinys yra „jaunas“ – įkurtas 2019 metų pradžioje, bet pasižymi modernumu, naujausiomis technologinėmis tendencijomis ir atsparumu kibernetinėms poveikio priemonėms.

„Per šį trumpą bataliono gyvavimo laikotarpį buvo išvystytos informacinės sistemos ir ryšių tinklai, todėl tikiuosi, kad sustiprinsim turimų sistemų prieinamumą, vientisumą ir konfidencialumą, – pasikeitimo ceremonijos metu sakė naujoji bataliono vadė. – Tęsime esamų pajėgumų vystymą, bei koncentruosimės į vadų ir individualų karių rengimą.“

J. Savickaitė pareigose pakeitė pulkininką leitenantą Marių Latvėną.

 

Majorė tarnybą kariuomenėje pradėjo 2000-aisiais, kuomet įstojo į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. 2004 metais, įgavusi leitenanto laipsnį, savo karjerą karininkė pradėjo Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis vilkas“.

Keldamasi savo kvalifikaciją, po ketverių metų J. Savickaitė perėjo į Gedimino štabo batalioną, kur tapo Ryšių ir informacinių sistemų karininke, o 2011-aisiais ir šio bataliono Ryšių kuopos vade. Dar po šešerių metų jai buvo paskirtos Skyriaus viršininko pareigos Sausumos pajėgų vadovybės štabe, Ryšių ir informacinių sistemų organizavimo skyriuje, o 2017 metais buvo suteiktas majoro laipsnis.

Į RIS batalioną J. Savickaitė atėjo 2019-aisiais, kuomet buvo paskirta šio bataliono štabo viršininke. 

 

Karininkė apdovanota ir skatinta įvairaus lygmens krašto apsaugos sistemos apdovanojimais.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button