Lietuvoje minint Pasaulinę gyvūnų dieną, ištikimiausių žmogaus bičiulių šunų laukia skanios staigmenos – jomis bus apdovanoti augintiniai, kartu su savo šeimininkais keliaujantys iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos geležinkelio stočių spalio 4-ąją ir po to prasidedantį savaitgalį.

Augintinius džiuginančios akcijos iniciatoriai – bendrovė „Mars Lietuva“ ir „Lietuvos geležinkeliai“.

„Turint augintinį, kartais tenka sukti galvą, kam patikėti keturkojo šeimos nario globą kur nors ilgiau ar toliau išvykstant. Mes manome, kad augintiniai – mūsų šeimos dalis ir turėtų keliauti drauge, todėl džiaugiamės, kad mūsų partneriai „Lietuvos geležinkeliai“  suteikia galimybę traukiniu keliauti kartu su augintiniu. Bendros kelionės stiprina mūsų ryšį su augintiniais, tad mes norime paskatinti tokias tradicijas“, – sako akcijos iniciatorės bendrovės „Mars Lietuva“ atstovas Mindaugas Rupšys.

Pasak jo, tam pasirinkta graži proga – jau nuo 1931-ųjų minima Pasaulinė gyvūnų diena. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų gerovę, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

„Augant keleivių ratui, didėja ir jų lūkesčiai. Matydami, kad vis daugiau žmonių nori keliauti kartu su savo augintiniais, siekiame, kad kelionės jiems taptų komfortiškos, o jų poreikiais būtų pasirūpinta ne tik traukiniuose, bet ir stotyse“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

Šunų skanėstais bus apdovanoti visi augintiniai, kurių šeimininkai spalio 4-ąją ir tris savaitgalio dienas po to įsigys bilietus kelionei traukiniu Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos geležinkelių stotyse. Perkant ir atgalinį bilietą, keturkojui draugui atiteks du skanėstai.

„Lietuvos geležinkelių“ skaičiavimais, su gyvūnais keliaujančių žmonių skaičius sparčiai didėja, o šiemet rugpjūčio mėnesį traukiniais su savo šeimininkais keliavo net 989 augintiniai. Daugiausia jų rinkosi maršrutus Vilnius–Kaunas ir Kaunas–Vilnius (iš viso 158 keleiviai su augintiniais). Paskutinį vasaros sezoną gyvūnų mylėtojai buvo pamėgę ir maršrutus poilsio kryptimis – iš Vilniaus į Klaipėdą, Ignaliną, Trakus ir atgal.

Siekiant užtikrinti patogesnes sąlygas gyvūnams, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių stotyse įrengtos specialiai jiems skirtos gertuvės. Be to, spalio mėnesį traukinių stotyse planuojami renginiai kartu su šunų dresūros mokyklomis, kurių metu gyventojai bus kviečiami atvykti į atviras pamokas, skirtas augintiniams ir jų šeimininkams. Pirmoji tokia iniciatyva numatoma Kaune.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist