Lietuvos naujienos

Dešimtą kartą paskelbtos svetingiausios sostinės įmonės bei vilniečiai

Kas yra svetingumas? Koks turi būti svetingas miestietis? Kaip svetingai priimti svečią savo mieste? – tokia diskusija šiandien prasidėjo 10-ieji „Vilniaus svetingumo 2017“ apdovanojimai Vilniaus rotušėje. Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su dainininku Jurgiu Didžiuliu, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidente Evalda Šiškauskiene ir Richardu Jonaičiu žaismingoje diskusijoje ne tik atrado svetingumo „kodą“, bet ir įteikė apdovanojimus vilniečių ir miesto svečių išrinktiems sostinės svetingiausiems – viešbučiui, restoranui, kavinei, lankytinai vietai, muziejui, gidui, svetingiausiems darbuotojams ir vilniečiui.

„Nuotaiką ir įspūdžius, kuriuos parsiveži iš kito miesto, vienareikšmiškai sukuria to miesto žmonės ir jų bendravimas. Dėkoju visoms Vilniaus įstaigoms ir žmonėms, kurie šiltai ir svetingai priima kiekvieną – tiek vilnietį, tiek svečią iš tolimos šalies“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus svetingumas
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Konkurso „Vilniaus svetingumas“ ambasadoriumi šįmet tapęs dainininkas Jurgis Didžiulis nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio dainomis ir smagiais vaizdo siužetais kvietė vilniečius būti svetingais ir draugiškais, dalyvauti rinkimuose ir balsuoti už svetingiausius vienuolikoje nominacijų.

 

Šiemet svetingiausios Vilniaus apgyvendinimo įmonės titulą laimėjo viešbutis „Artagonist“, kurio numerius puošia rankų darbo Lietuvos menininkų darbai. Svetingiausia Vilniaus viešojo maitinimo įmonė buvo paskelbtas restoranas „Ertlio namas“. „Valstybės pažinimo centras“ šįmet tapo svetingiausiu Vilniaus muziejumi, o svetingiausia lankytina vieta Vilniuje – muzikinis klubas „Tamsta“.

Svetingiausia maitinimo įmonės darbuotoja šiemet buvo paskelbta Skaidrė Kirkaitė, kavinės „Coffee1“ savininkė, o svetingiausia apgyvendinimo įmonės darbuotoja – Silvija Šimoliūnaitė, viešbučio „Vilnius Amberton“ priėmimo skyriaus vadovė.

Gyventojai bei miesto svečiai taip pat rinko ir svetingiausią Vilniaus gidę, kuria tapo Gabija Lunevičiūtė. Svetingiausiais nuosavo būsto Vilniuje nuomininkais per „Airbnb“ platformą šiemet buvo paskelbti Rasa ir Marius Dabrišiai.

 
Vilniaus svetingumas
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Šiemet konkurse atsirado keletas naujų nominacijų: „Svetingiausio Vilniuje kiekvienam“, „Metų atradimo“ bei „Svetingiausio vilniečio“. „Svetingiausio Vilniuje kiekvienam“ laimėjo nakvynės namai „Downtown forest hostel and camping“ – vieta, kurioje būdami gali mėgautis visi – tiek jaunimas, šeimos su mažyliais, tiek senjorai ar turintys specialių poreikių svečiai, o taip pat lankytojai su gyvūnais. Metų atradimu tapo šįmet duris atvėręs virtualus „Telia Nemuziejus“, kurio sumanytojai – puikiai žinomi šalies televizijos prodiuseriai Edmundas Jakilaitis ir Laurynas Šeškus. Netikėtai, tačiau išties pelnytai „Svetingiausiu vilniečiu 2017“ vilniečių ir miesto svečių balsais išrinktas būtent konkurso ambasadorius Jurgis.

Konkurso laureatai paskelbti suskaičiavus komisijos balsus, interneto svetainės www.vilniaussvetingumas.lt internetinio balsavimo rezultatus, o 50 proc. balo nulėmė esami reitingai interneto svetainėse „TripAdvisor“, „Booking“, „TrustYou“.

Dešimtą kartą sostinėje organizuojamo svetingiausiųjų konkurso tikslas – gerinti Vilniaus viešbučių, svečių namų, nuosavo būsto trumpalaikės nuomos namų (Airbnb), restoranų, kavinių, barų, muziejų, galerijų, gidų teikiamų paslaugų kokybę, svetingiau aptarnauti vilniečius ir miesto svečius, plėtoti ir gerinti turizmo verslo ir miesto įvaizdį.

 

Konkurso „Vilniaus svetingumas 2017“ nugalėtojai

Svetingiausia apgyvendinimo įmonė – viešbutis ARTAGONIST
Svetingiausia viešojo maitinimo įmonė – restoranas ERTLIO NAMAS
Svetingiausias muziejus – VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRAS
Svetingiausia lankytina vieta – klubas TAMSTA
Svetingiausia maitinimo įmonės darbuotoja – Skaidrė Kirkaitė
Svetingiausia apgyvendinimo įmonės darbuotoja – Silvija Šimoliūnaitė
Svetingiausia Vilniaus gidė – Gabija Lunevičiūtė
Svetingiausi nuosavo būsto nuomininkai (Airbnb) – Rasa ir Marius Dabrišiai
Svetingiausias kiekvienam – UAB „UŽUPIO NAMAS“
Metų atradimas – „TELIA NEMUZIEJUS“
Svetingiausias vilnietis – Jurgis Didžiulis

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button