Nuolatos augantis interneto sukčių skaičius verčia imtis dar aktyvesnių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo grėsmių. Viena jų – telefoninių apgavikų pinklės, į kurias įkliūva nemaža dalis šalies gyventojų. „Bitė“ pristato naują paslaugą, padėsiančią blokuoti įtartinus sukčių skambučius, kuriais siekiama išvilioti gyventojų pinigus.

„Aukštas ir nuolatinis sukčių aktyvumas rodo, kad grėsmės – itin didelės, tad svarbu joms užkirsti kelią. Siekiame apsaugoti žmones nuo nusikaltėlių skambučių tam, jog šie neįtrauktų žmonių į pinkles, nepadarytų materialinės ir kitokios žalos. Dėl to savo tinkle įdiegiame naują sistemą, kuri padės blokuoti sukčių skambučius. Mūsų tinklo naudotojams nauja paslauga bus nemokama“, – pranešime žiniasklaidai sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Nukentėjo tūkstančiai

„Bitės“ mobilaus tinklo jungtinių sistemų vadovo, vieno iš naujos sistemų kūrėjų Egidijaus Smilgio teigimu, sukčiai neretai apsimestinai naudoja realiai egzistuojančius žmonių numerius. Tokiu būdu bandoma sudaryti iliuziją, jog skambinantysis – Lietuvos gyventojas, taip išauginant tikimybę atsiliepti į gaunamą skambutį.

„Neretai žmonės sulaukia skambučių su raginimais neva investuoti į kriptovaliutas ir įvairius vertybinius popierius. Dažniausiai tą daro sukčiai iš užsienio skambučių centrų. Skambindami jie dengiasi tikrais numeriais ir atrodo, kad skambutis ateina iš Lietuvos klientų. Įdomu ir tai, jog sukčiai gali naudoti net ir pašnekovui gerai pažįstamus numerius, taip didinant pasitikėjimą ir įtaigumą“, – paaiškina E. Smilgys.

Informatikos ir ryšių departamento (IRD) oficialūs duomenis rodo, kad pernai šalyje nuo įvairių sukčių veikų nukentėjo beveik 4 tūkst. žmonių. Deja, tik maža dalis tokių nusikaltimų būna išaiškinami – pernai teisėsaugai pavyko demaskuoti apie 1 tūkst. apgavysčių atvejų.

Skambučius blokuos automatiškai

IRD pateikta statistika patvirtina, kad prevencinių priemonių įvedimas į ryšio tiekėjų infrastruktūrą – itin svarbus žingsnis kovojant su nuotoliniais sukčiais. Kaip teigia G. Butėnas, apsimestiniai sukčių skambučiai iš užsienio šalių nuo šiol „Bitėje“ bus blokuojami automatiškai. Tai veiks kaip papildoma funkcija, integruota į kiekvieno kliento turimą ryšio paslaugų planą nemokamai.

„Visas tokio pobūdžio skambučių blokavimas vyks automatiškai. Tai leis įsitikinti, ar tikrai skambinantysis, naudojantis „Bitės“ numerį, yra mūsų tinklo klientas ir bando susisiekti su pašnekovu būdamas užsienyje.

Jei matysime, jog numeris yra Lietuvoje, tačiau iš tikrųjų skambinama iš užsienio, nedelsiant blokuosime tokio skambučio sujungimą. Taip galėsime apsaugoti savo klientus ir užkirsti kelią patekimui į sukčių pinkles“, – sako skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė“ generalinis direktorius.

Taip pat G. Butėnas priduria, kad bus blokuojami ir tų lietuviškų numerių skambučiai, kurie nepriklauso nei vienam iš šalies ryšio operatorių. Taip pat jeigu bus užfiksuota, kad skambutis ateina iš užsienio, tačiau yra apsimestinai prisidengiama fiksuotu numeriu, tokio tipo skambučius „Bitė“ taipogi nedelsiant sustabdys.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist