Vilniuje esančiuose pokerio namuose „Du Karaliai” surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu remti. Šitaip lapkričio 6 d. BARZDŲ KLUBAS bei Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija pradėjo kasmetinę „Barzdoto lapkričio” akciją.

Visą mėnesį su šūkiais „Prižiūrėk savo vyriškumą” ir „Kai nebenori skųstis, užauga drąsa” vyrai raginami auginti ūsus ir barzdas, – vyriškumo simbolį ir šitaip palaikyti bei skleisti žinią, kad vyrai privalo rūpintis savo sveikata.

„Jauni vyrai dažnai mano, kad ligos jiems negresia. Deja, tiesa ta, jog sergančiųjų amžius mąžta ir kasmet nuo prostatos vėžio mūsų šalyje miršta daugiau kaip 500 vyrų. Dar daugiau – jei manote, kad ši liga gali jus aplenkti, pasakysiu, kad 90 procentų vyrų, kurie mirė būdami aštuoniasdešimties ir vyresni, turėjo prostatos vėžį. Vadinasi, kone visi mes galime susirgti. Todėl, manau, kad vyrams sulaukusiems 40 metų, jau derėtų pasitikrinti. PSA tyrimas paprastas ir nebrangus, – valstybė jį kompensuoja vyrams nuo 45-erių, kiti vyrai jam galėtų skirti 10 eurų. Juk tai nedidelė kaina už galimybę išlikti gyviems? Beje, mūsų asociacijos nariams tyrimas per pusę pigesnis. Jei susirgsite, nebus prostatos, jei nebus prostatos, nebus vaikų, jei nebus vaikų, nebus ateities”, – pradėdamas pokerio turnyrą kalbėjo Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Paulius Rakštys.

„Kasmet vis daugiau vyrų suserga prostatos vėžiu. Laiku pastebėta liga, gali būti sustabdyta, todėl labai svarbu, kad ir visuomenė, ir pats vyras sąmoningai rūpintųsi savo sveikata. Suteikime informaciją apie ligą laiku, padėkime ištikus nelaimei, būkime vieningi”, – ragino „Barzdų klubo” prezidentas Valdas Samkus.
Sportinio pokerio turnyre dalyvavo daugiau kaip penkiasdešimt dalyvių. Pirmosios ir antrosios vietos laimėtojai buvo apdovanoti specialiais BARZDŲ KLUBO ženkliukais.

„Jau trečius metus iš eilės rengiam sportinio pokerio turnyrus, kurių metu surinktas lėšas skiriame labdarai. Užpernai rėmėme autizmu sergančius vaikus, pernai – Santaros klinikas, šiemet – sergančiųjų prostatos vėžiu draugiją”, – sakė pokerio klubo „Du karaliai” vadovas Skirmantas Tomkevičius.

Už dovanotas lėšas Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija ketina pirkti higieninių įklotų. Jie bus padalyti penkioms šalies ligoninėms, kuriose dėl prostatos ligų operuojami vyrai. Neretai po operacijos jie negali laikyti šlapimo. Valstybė jiems higieninių įklotų nekompensuoja, todėl po šiuolaikinio, pasaulinius standartus atitinkančio gydymo namus jie turi pasiekti nuliūdę ir kęsdami didžiules kančias bei pažeminimą. P. Rakštys tikisi, kad ši dovana jiems leis pasijusti oresniais.

BARZDŲ KLUBAS bei Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija kviečia ir į kitus „Barzdoto lapkričio” renginius: lapkričio 16 d., ketvirtadienį, Klaipėdoje – akcija „Tu – mano gyvenimo herojus”. 10 val. į Turgaus a. 2 atvyks specialusis autobusas, kuriame vyrai nemokamai galės pasitikrinti dėl prostatos vėžio. Būtina išankstinė registracija – skambinti po 18 val. telefonais +370 616 10 661; +370 683 31 989; +370 647 40 064.

Lapkričio 26 d., sekmadienį, 12 val. Vilniuje, Kalnų parke organizuojamas viešas sporto renginys „Ūsai bėga”. Jame kviečiami dalyvauti vyrai su ūsais ir barzdomis bei visi kiti, pritariantys idėjai paskatinti vyrus judėti ir netylėti, dalintis patirtimi ir, sutelkus jėgas, padėti kovoti prieš prostatos ir sėklidžių vėžį.

Pasaulyje lapkritis vadinamas „Movemberiu”, – tai darinys iš dviejų angliškų žodžių – moustache – ūsai ir november – lapkritis. Australijoje gimusio judėjimo metu vyrai ne tik kviečiami auginti ūsus, bet ir raginami remti prostatos, sėklidžių vėžio, bei kitų vyrams būdingų ligų ir savižudybių tyrimus, ankstyvą ligų diagnostiką ir veiksmingą gydymą, šitaip galiausiai sumažinant mirčių skaičių. Taip pat „Movemberio” metu žmonės skatinami pasidomėti šeimos sveikata, ypač ar artimi žmonės yra sirgę  vėžiu, ir gyventi sveikiau. „Movemberio” akcijos organizuojamos 21 pasaulio šalyje.

Daugiau informacijos apie „Barzdotą lapkritį” galite rasti interneto puslapyje prostatosvezys.lt, Facebook paskyrose „Barzdotas lapkritis”, „Barzdų klubas”, „Ūsai bėga”.

Norintys daugiau sužinoti apie prostatos ligas bei pasikonsultuoti apie jas su gydytoju urologu, dermatovenerologu, kviečiame apsilankyti adresu https://www.homosanus.lt/prostatos-ligu-gydymas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.