Gedimino pr. 7, esantį LP EXPRESS terminalą menininkė Jolita Vaitkutė „apželdino“ į Raudonąją knygą įrašytais augalais. Tai – paskutinis aplinkosaugos temai skirto projekto terminalas, kurį apipavidalino žinomi menininkai.

„Norėjosi sukurti kažką gyvo urbanistinėje miesto erdvėje. Augalai turėjo turėti prasmę ir kažkokią istoriją, todėl nusprendžiau, kad geriausias pasirinkimas būtų pavaizduoti Lietuvos Raudonojoje knygoje esančius augalus. Geriau gamtą pažįstantys ant terminalo gali pastebėti šerinę kalnarūtę, didįjį asiūklį, miškinį spyglainį ar gebenę lipikę – kiekvieną augalą piešiau ir adaptavau ranka. Taip nepaliesta gamta per laiką susigyveno su aplinka ir tarsi sukūrė oazę pačiame miesto centre“, – savo idėją terminalo apipavidalinimui pasakoja menininkė J. Vaitkutė. 

Tai ne pirmas LP EXPRESS siuntų terminalas, kuriuo meno kalba atkreipiamas dėmesys į klimato kaitą: Akvilės Magicdust kurtas paveikslas „nugulė“ ant terminalo Klaipėdoje, Artur Širin – Kaune, Vilniuje galima nusifotografuoti prie Algio Kriščiūno tapyto siuntų terminalo, o dabar – ir J. Vaitkutės.

Gera žinia aplinkosaugos tausotojams: menininkų darbais papuoštuose terminaluose galima laimėti medžiaginius pirkinių maišelius su jų darbais. Dovanos savaitę lauks atsitiktinai parinktose siuntų terminalo dėžutėse, jos nuolat bus papildomos. Šiuo metu maišelius laimėti galima Vilniuje, Savanorių pr. 31 ir Kaune – prie prekybos centro „Mega“, Islandijos pl. 32.  

Savitarnos siuntų terminalai, kaip platforma šiai žinutei, pasirinkta neatsitiktinai: Lietuvos pašto atlikti skaičiavimai parodė, kad įrengus LP EXPRESS siuntų terminalus, per metus „sutaupoma“ daugiau nei 3,3 mln. kurjerių įprastai nuvažiuojamų kilometrų, o tai reiškia – 380 t degalų ir 665 t į orą neišmetamo CO2.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist