Šeštadienį, balandžio 1-ąją, Vilniaus debesis praskaidrins Fiziko diena – didžiausia Lietuvoje studentų rengiama šventė, skirta ne tik akademinei bendruomenei, bet ir visiems miesto gyventojams. Įvairūs atrakcionai, technologijų apsuptis, trykštantis entuziazmas bei legendinis Dinas Zauras šeštadienį nuo pat 10 valandos ryto budins sostinę iš žiemos miego.

Nuo 1969 metų rengiama Vilniaus universiteto studentų bei fizikos mokslo entuziastų jau tradicija tapusi šventė šiemet prie VU Fizikos fakulteto atidarys grandiozinį atrakcionų parką – Fizlendą, kuriame kiekvienas galės atrasti sau įdomių veiklų: pasisupti žmogaus dydžio žiurkratyje, išbandyti Mėnulio gravitaciją, pašaudyti su bulviašaudžiu.

Dienos akcentas – Dinas Zauras, Fizikos fakulteto asmeninis augintinis, kuris tradiciškai 15 valandą keliaus Gedimino prospektu Filologijos fakulteto link prisiekti amžiną meilę. Kartu su Dinu važiuos ir retro automobiliai, moterų baikerių klubas „Vėjų laumės“ bei klubas „Beardy Riders RC Vilnius“, o muzikinį foną palaikys Lietuvos policijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras.

Šių metų didysis atrakcionas Grand‘as bus skirtas Vilniui ir jo 700 metų jubiliejaus progai – staugiantis vilkas ant futuristinio kalno. Jį Fizlende bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir patekti į kalno vidų, kuriame lauks staigmena. Be įvairių aktyvių pramogų Fiziko dieną aplankys ir kiti FiDi draugai: NKC (Nacionalinis kraujo centras), „Mokslo sriuba“ bei kiti žymūs tiksliųjų mokslų specialistai.

2022-aisiais metais Fiziko diena buvo įtraukta į nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, kuriame įrašytos tradicijos yra saugomos ir branginamos kaip šalies tapatybės dalis. Kaip teigiama FiDi istorijos puslapyje Fidipedia, FiDi renginiai buria Universiteto bendruomenę įvairiais savaitę trunkančiais renginiais, o taip pat yra reikšmingi edukaciškai. Į šią šventę įsitraukia moksleiviai ir pedagogai, džiaugdamiesi šventine nuotaika.

𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠𝗔

𝟏𝟎:𝟎𝟎 – Dieninė dalis

Šeštadienio rytą budintis kviečiame prie VU Fizikos fakulteto, kur stovės sau lygių neturintis atrakcionų parkas – 𝐅𝐢𝐳𝐥𝐞𝐧𝐝𝐚𝐬! Gal mėgsti išbandyti rizikos ir ekstremalumo ribas, gal esi švieselių ir elektronikos someljė, o gal tiesiog nori smagiai pasidūkti minkštame PaDi atrakciono glėbyje? Visai nesvarbu – čia rasi veiklų bet kokiam skoniui!

Čia galimai rasite ir išbandysite:

– skriemulių sistema paremtą „Pakelk tėvą” atrakcioną,
– Pinball automatą,
– didelių gabaritų FiDi stalo žaidimą,
– 3D kryžiukus-nuliukus,
– mėnulio gravitaciją
– Grandiozinį atrakcioną (Grandą)
– „Išmaudyk fuksą”
– Bulviašaudį
– Atrakcioną, skirtą mažiesiems šventės atradėjams
– Ir kitus.

Taip pat kviesime susipažinti su anksčiau buvusiais FiDi Grandais, tačiau kiek mažesniu masteliu. Čia svečiuosis VU Žygeivių klubas, NKC, Mokslo sriuba ir kiti.

𝟏𝟓:𝟎𝟎 – Eisena

Visą rytą grožėjęsis fizikų kūrybine ir inžinerine išmone, popiet šalia Fizikos fakulteto stovintis 𝐃𝐢𝐧𝐚𝐬 𝐙𝐚𝐮𝐫𝐚𝐬 jau tampa nekantrus ir užsinori prajudinti kojas eidamas Gedimino prospektu eidamas link VU Filologijos fakulteto.

Eisenoje jums kompaniją palaikys:
– Dinas Zauras
– Lietuvos policijos orkestras (dir. Eimantas Anskaitis, vad. Artūras Maniušis)
– retro automobiliai,
– MC Beardy Riders ir MC Vėjo laumės motociklai
– vėliava rankoje
– krūva skanduojančių fidistų

Pasiekus VU Centrinius rūmus, pamatysi nuolankią Dino Zauro atgailą ir pagarbos duoklę savo mūzoms filologėms! O kaipgi šįkart fizikus ir Diną išbandys filologės?

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

19 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist