„Made in Vilnius“ jau rašė apie Marinos, Albinos ir Tanios kelionę iš Odesos Ukrainoje į Vilnių. Ilga kelionė per Moldovą, Rumuniją, Slovakiją ir Lenkiją pagaliau baigėsi, merginos saugiai pasiekė Vilnių.

„Jos kol kas apgyvendintos „Hilton Garden Inn“ viešbutyje Vilniuje. Labai dėkojame bendrovei „Eika“, jos vadovui Domui Dargiui, o taip pat Tadui Evaltui, visai „Hilton“ ir “Apex Alliance Hotel Management” komandai už tokį nuoširdų rūpestį ir solidarumą sunkiu Ukrainos žmonėms metu”, – dėkoja „SOS Ukraine“ direktorius Dovydas Vitkauskas.

Pirmosios patirtys ir naujo gyvenimo kūrimas nuo pradžių

Kol kas pagrindinė merginų užduotis – susirasti darbą. „SOS Ukraine“ kartu su organizacija „Veikli mama“ intensyviai jo ieško. Marinai turėtų būti lengviau, nes ji dirba grožio industrijoje ir užsiima valdžios neribojama licencijomis veikla.

„Iš pirmo žvilgsnio kelias dienas būdama čia galvojau, kad Lietuvos moterys retai dažosi. Vis dėlto nuėjusi į Militos Daikerytės saloną perspektyviam darbo pokalbiui ir pamačiusi ten esančias klientes, nusiraminau. Pamačius tiek gražiai sutvarkytų moterų, netgi pradėjau abejoti savo gebėjimais”, – juokauja Marina.

Taniai atrodo bus sudėtingiau. Prieš karą ji buvo nekilnojamojo turto pardavimų agentė Odesoje.

„Jei nemoki kalbų, tuomet padaryti proveržį šioje profesijoje bus itin sunku. Reikia pažinoti miestą, jo geografiją, kalbas, klientų poreikius bei konkurentus. Tikrai nenuleisiu rankų ir stengsiuosi ugdyti kompetenciją, kad kuo greičiau prisitaikyčiau ”, – ryžto neslepia Tania.

Penkiolikmetė Tanios dukra Albina jaudinasi mažiausiai. Pernai ji tik pradėjo studijuoti kolegijoje, bet dėl karo mokslas nutrūko. Albina moka angliškai, jos gimtoji kalba rusų. Vilniuje jau susirado draugių, su kuriomis bendrauja tiesiogiai.

„Svarstau įvairius variantus, kur galėčiau tęsti mokslus. Jau teko apsilankyti ir „Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje“. Prisipažinsiu, bet man labiau prie širdies hip hopas, nei baletas. Tad paieškos dar iki šiol tęsiasi”, – atvirauja Albina.

Intensyvus darbas dar tik prasideda

“Mūsų organizacija „SOS Ukraine“, kiti nevyriausybininkai ir visas privatus sektorius padės ukrainiečiams ieškoti darbo ir integruotis. Neužpildytų darbo vietų Lietuvoje yra pakankamai. Valdžia kol kas tą interesą nestabdyti žmonių ir verslo supranta, perteklinių biurokratinių kliūčių nedaro, nors kai kurie procesai galėtų būti labiau automatizuoti. Visi ukrainiečiai nuo registracijos Lietuvoje momento gauna teisę 1 metus gyventi ir dirbti. Vis dėlto tenka luktelti, kol ukrainiečiams sugeneruojamas asmens kodas, nes be jo negalima gauti pilnaverčių valdžios ir privataus sektoriaus paslaugų”, – sako Dovydas Vitkauskas.

Augintinis taip pat neliko pamirštas

„Vilnius iš pradžių atrodė šaltas, bet po truputį apsipratau. Senamiestis labai gražus, skverai, restoranai ir kavinės tokie kompaktiški ir jaukūs. Kalbant apie maistą, labai trūksta lydekos ikros, kurios Vilniuje kol kas neradau. Per šią pirmąją savaitę nuveikiau daug, net spėjau nuvesti į kirpyklą savo dviejų metų Jorkšyro terjerą –  Busią. Vilnius šuneliui itin patinka”, – šypsosi Marina.

VŠĮ “SOS Ukraine” banko sąskaita LT267044090102955380

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

128 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist