Naujienos

Birželio pabaigoje devynių maudyklų vanduo neatitiko higienos normos reikalavimų

Birželio mėnesio antrosios pusės vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad devynios šalies maudyklos neatitiko Lietuvos higienos normos reikalavimų, penktadienį pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Centro duomenimis, didesnis negu leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius birželio 16 dieną nustatytas Vilniaus Žirmūnų paplūdimio maudykloje, birželio 18 dieną – Marijampolės savivaldybės Žaltyčio ežero maudykloje ir Marijampolės II tvenkinio maudykloje, birželio 19 dieną – Vilkaviškio rajono Vištyčio ežero maudykloje, Zarasų rajono Sartų ežero maudykloje, Lazdijų rajono Snaigyno ir Baltajo ežerų maudyklose.

Pajūryje, Smiltynės I ir Smiltynės II paplūdimių maudyklose, birželio 19 dieną buvo nustatytas didesnis negu leidžiama higienos normoje, žarninių lazdelių kolonijas sudarančių vienetų skaičius.

 

„Pakartotinai atlikus tyrimus birželio 30 dieną Snaigyno ir Baltajo ežeruose, birželio 23 dieną Žirmūnų paplūdimio maudykloje, Žaltyčio ežere ir Marijampolės II tvenkinyje, birželio 26 dieną Smiltynės I ir Smiltynės II paplūdimiuose, vandens kokybės atitiko reikalavimus. Nėra gauta informacijos, ar tarša Vištyčio ir Sartų ežerų maudyklose sumažėjusi“, – rašoma pranešime.

Centro teigimu, šiose maudyklose užterštuoju laikotarpiu turėjo būti rekomendacija nesimaudyti.

Informacija apie maudyklų vandens kokybę turi būti skelbiama savivaldybių interneto svetainėse, o naujausi maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai ir rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta pakartotinė tarša, turi būti skelbiami stenduose prie paplūdimių.

 

„Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens“, – rašoma pranešime.

Birželio antros pusės maudyklų vandens kokybės rezultatai gauti iš 117 maudyklų visoje šalyje. Iš viso į stebėsenos sąrašą įtraukta 120 maudyklų.

Centro teigimu, taip pat gauta informacija ir apie 105 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę. Didesnis nei leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje birželio 15 dieną nustatytas Nevėžio upėje ties Pašilių sodais Kėdainių rajono savivaldybėje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button