Susigundęs už nedidelę kainą „Lidl“ parduotuvėje įsigyti mėsainių bandelių vilnietis Linas liko nieko nepešęs. Pavartęs prekę nustebo išvydęs dvi galiojimo datas, tad suabejojo produkto kokybe ir kelia klausimą dėl vartotojų apgaudinėjimo. Prekybos tinklas pateikė savo atsakymą.

Trečiadienį vyriškis su portalu lrytas.lt susisiekė iškart po apsilankymo Vilniuje, Ateities g., esančioje „Lidl“ parduotuvėje. Jis atsiuntė mėsainių bandelių pakuotės nuotraukas, ant kurių matyti dvi galiojimo datos.

Viena užrašyta ant lipduko, užklijuoto ant pakuotės, kurioje matyti toks užrašas: „Tinka vartoti iki 29.09.23“.

Kita data yra išspausdinta ant pačios pakuotės ir ji daug vėlesnė – 19 12 2024. O prie informacijos apie bandelių sudėtį nurodyta, kad reikia žiūrėti ant pakuotės, iki kada geriausia vartoti.

„Likau nesupratęs, kai pamačiau dvi galiojimo datas. Tai kuria tikėti? Ant pakuotės užrašyta, kad prekė galioja iki nurodytos datos, bet jos – dvi. Ar tai nėra pirkėjų klaidinimas?“ – pasipiktinęs kėlė klausimus Linas.

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė portalui lrytas.lt nurodė, jog šios bandelės į parduotuvę atkeliauja užšaldytos, kaip ir yra nurodoma ant pakuotės.

Ir iš tiesų ant pakuotės prie informacijos apie sudėtį nurodyta, kad tai – „Greitai užšaldytos mėsainių bandelės „Brioche“. Taip pat parašyta, jog „atitirpinus pakartotinai neužšaldyti“.

„Prieš vartojant jos turi būti atitirpintos tam tikroje temperatūroje. Ant pakuotės esanti data nurodo, koks yra prekės galiojimo terminas iki jos atitirpinimo. Kai produktas yra atitirpinamas ir keliauja į lentynas, ant pakuotės yra užklijuojamas lipdukas su informacija ir galiojimo data, kuria turėtų vadovautis pirkėjas.

Šviežumas ir kokybė yra mūsų prioritetai, todėl produktų galiojimo laikas yra itin griežtai prižiūrimas, kad pirkėjas visada įsigytų tik šviežius gaminius“, – komentavo L.Skersytė.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), įvertinusi skaitytojo siųstas nuotraukas, nurodė, jog tai išties atitirpintas produktas, bet, vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, prie tų maisto produktų, kurie prieš parduodant buvo užšaldyti ir kurie parduodami atitirpinti, pavadinimo turi būti užrašytas žodis „atitirpintas“.

„Atitirpintų maisto produktų atveju atitinkamai sutrumpėja minimalus tinkamumo vartoti terminas – ši informacija taip pat turi būti aiškiai nurodyta vartotojui“, – portalui lrytas.lt aiškino VMVT specialistai.

Iš Lino nuotraukų nematyti, kad nuoroda apie atitirpinimą būtų ant pačios pakuotės arba kainos, tad VMVT nusprendė vykdyti tolimesnį tyrimą dėl šios situacijos ir išsiaiškinti, ar ji atitinka teisės aktų reikalavimus.

VMVT specialistai priminė, kad maisto tinkamumo vartoti terminas nurodomas 2 būdais („Tinka vartoti iki…“ arba „Geriausais iki…“) ir jų reikšmės skiriasi.

Terminu „Tinka vartoti iki…(data)“ yra ženklinami maisto produktai, kurie mikrobiologiniu požiūriu greitai gendantys, paprastai jiems nustatytos specialios temperatūrinio laikymo sąlygos. Ant produkto išvydus tokį nurodytą terminą, reiškia, jog pasibaigus nurodytam terminui, produkto negalima naudoti ar kitaip perdirbti žmonių vartojimui.

Terminas „Geriausias iki…(data)“ yra siejamas su maisto kokybe – maistas po nurodytos datos gali būti nebe toks kokybiškas. Pavyzdžiui, jo skonis, kvapas ar išvaizda gali būti nebe tokie geri, tačiau vartoti jį dar galima. Terminu „Geriausias iki…(data)“ ženklinami negreitai gendantys maisto produktai tokie kaip arbata, sausainiai, kruopos ir pan.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar į Vilnių turėtų grįžti naktinis viešasis transportas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist