Namus ir butus parduodantys vilniečiai gali džiaugtis – pirkėjai ryžtasi vis plačiau atverti pinigines. Per pirmąjį šių metų ketvirtį antrinės butų rinkos kainos augo 2,1 proc., o naujų butų – 2,7 proc.

Ypač aktyviai prekiaujama prestižiniais būstais. Nekilnojamojo turto agentūros „Rebaltic“ specialistai pasakojo, kad per tris šių metų mėnesius sostinėje parduoti penki namai ir trys butai, brangesni nei milijonas eurų.

Brangiausiai šį ketvirtį parduotas pastatas yra Laurų kvartale. Už maždaug 332 kvadratinių metrų būstą ir 14,5 aro sklypą pirkėjas paklojo 3,5 mln. eurų.

Į brangiausiai parduotų būstų penketą taip pat pateko du pastatai Žvėryne ir du Valakampiuose.

Beje, Gulbių gatvėje Žvėryne stovinčiam namui pirkėją pavyko surasti vos per dvi savaites.

„Jeigu kalbėsime apie parduotus butus, į brangiausiųjų penketą grįžo „Misionierių soduose“ esantys būstai, – pasakojo „Rebaltic“ atstovai. – Štai už 1,95 milijono eurų vienu sandoriu parduoti du butai, kurių bendrasis plotas – 181,07 kvadratinio metro.“

Iš penkių didžiausių sandorių pastarąjį ketvirtį keturi sudaryti dėl būstų Senamiestyje. Tarp brangiausiai parduotų butų – ir apartamentai su vaizdais į miestą Konstitucijos prospekte.

Kainos pradėjo augti

Antrinėje rinkoje per ketvirtį parduota 7,4 proc. mažiau butų nei prieš metus, o per pastaruosius 12 mėnesių – 5,1 proc. mažiau nei per ankstesnius metus.Bet po pusės metų pertraukos vėl paaugo kainos. Augimas fiksuotas ir vasarį, ir kovą, iš viso per ketvirtį kainos paaugo 2,1 proc.

Nekilnojamojo turto agentūros specialistai atkreipė dėmesį, kad pavasarį atbundant gamtai teritorijos aplink namus tampa gražesnės, o tai gali turėti teigiamos įtakos būstų kainoms.

Rinka lėtai atsigauna

Prestižinių naujos statybos butų vidutinė kaina per ketvirtį pakilo 11,3 proc. – nuo 5510 eurų už kvadratinį metrą iki 6130 eurų už kvadratinį metrą.

Pirmąjį šių metų ketvirtį naujos statybos butų rinka suaktyvėjo – iš viso sudaryti 707 sandoriai, t.y. 23 proc. daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį 2023-iaisiais. Kainos kilo 2,7 proc.

Specialistai atkreipė dėmesį, kad naujos statybos rinka po truputį atsigauna, – prieš tai kainos nesikeitė 12 mėnesių iš eilės.

kariai">Nuomosis Vokietijos kariai

Šių metų pradžioje jau sudaryti pirmieji sandoriai dėl butų Lietuvoje planuojamos dislokuoti Vokietijos brigados kariams.

Kol kas dauguma sandorių sudaryta dėl butų Senamiestyje ir miesto centre, tačiau vokiečius domina ir namai.

Šiuo metu atvykstančių Vokietijos karių dar nedaug. Daugiau jų turėtų atvykti šį rudenį ir ateinančiais metais.

Kitų metų pirmoje pusėje galima tikėtis nuomos kainų augimo.

Rekordinis sandoris

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius brangiausiai išnuomotas butas – „Misionierių soduose“. Tiesa, šalys susitarė viešai kainos neskelbti.

Antras pagal brangumą sandoris sudarytas dėl 145 kvadratinių metrų buto „Užupio krantinėse“ su vaizdais į upę ir miestą. Nuomininkas už jį mokės 3500 eurų per mėnesį.

Namas S.Moniuškos gatvėje Žvėryne išnuomotas už 2800 eurų per mėnesį.

Prestižinio būsto nuomos kainos per ketvirtį keitėsi labai nedaug – nuo 15,1 iki 15 eurų už kvadratinį metrą.

Nekilnojamojo turto agentūra nuomininkus suranda vidutiniškai per 67 dienas. Šis laikas skaičiuojamas nuo paieškos pradžios iki įsikėlimo į būstą.

Autorius: „Lietuvos rytas“ „Sostinė“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist