Aktualijos

Viešojo maitinimo įstaigos privalės užtikrinti klientų duomenų apsaugą – inspekcija

Viešojo maitinimo įstaigos, registruojančios klientus, privalės užtikrinti tinkamą jų duomenų apsaugą, BNS sako Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI).

„Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas asmens duomenų tvarkymo nedraudžia, tačiau nustato reikalavimus, kurių būtina laikytis, siekiant užtikrinti, kad asmens duomenys būtų tvarkomi teisėtai“, – BNS ketvirtadienį sakė VDAI Teisės skyriaus patarėja Raminta Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė, kad barai, restoranai ir naktiniai klubai turės užsidaryti vidurnaktį, o jų lankytojai privalės būti registruojami, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Tokia tvarka įsigalios nuo kitos savaitės.

 

„Prastėjanti epidemiologinė situacija reikalauja imtis papildomų priemonių ir nors tai savaime nereiškia, kad minėtos priemonės turi būti susijusios su asmens duomenų tvarkymu, bet tam tikrais atvejais tai išties neišvengiama“, – komentavo inspekcijos atstovė.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija atkreipia dėmesį, kad viešojo maitinimo įstaigos rinkti galės tik tuos asmens duomenis, kuriuos būtina, o juos tvarkyti galės tik teisės akte nustatytu tikslu.

„Pavyzdžiui, šie asmens duomenys negalės būti naudojami tiesioginei rinkodarai“, – teigė R. Sinkevičiūtė-Šečkuvienė.

 

Be to, surinkti asmens duomenys turės būti saugomi tik tam tikrą nustatytą laikotarpį, o įmonės privalės užtikrinti tinkamą jų apsaugą, nustatant, kas ir kaip duomenis rinks, kur ir kaip jie bus saugomi, kas turės prie jų prieigą bei kam jie galės būti perduoti.

Taip pat asmenims turės būti pateikta informacija apie jų asmens duomenų tvarkymą.

Vyriausybės nutarime numatyta, kad tiksli informacija apie būtinus rinkti duomenis bus pateikta Operacijų vadovo sprendime. Toks sprendimas kol kas dar nėra priimtas.

Kaip ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kol kas svarstoma įpareigoti viešojo maitinimo įstaigas apie žmones rinkti tik pačią būtiniausią informaciją: vardą, pavardę bei telefono numerį.

Šiuo metu duomenis jau yra įpareigoti rinkti renginių organizatoriai, tačiau be anksčiau minėtos informacijos dalyviai jiems taip pat turi nurodyti ir gyvenamąją vietą.

Anot ministro, pastarieji duomenys nėra būtini, todėl, pateikiant taisykles maitinimo įstaigoms, greičiausiai jos bus atnaujintos ir renginių organizatoriams.

Autorius Augustas Stankevičius

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button