Aktualijos

R. Karbauskis: Lukiškių aikštės klausimas bus svarstomas po Seimo rinkimų

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis neketina „palaidoti“ Lukiškių aikštės pavaldumo klausimo ir žada, kad jis bus svarstomas dar šioje Seimo kadencijoje, iš karto po antrojo Seimo rinkimų turo.

„Šiandien seniūnų sueiga nutarė išbraukti šį klausimą iš darbotvarkės, nes iš tikrųjų šiandien Seime tikrai nėra tiek Seimo narių, kad būtų galima tą klausimą svarstyti. Yra Seimo narių visose pusėse, kurie šiandien yra apygardose, ruošiasi antrajam rinkimų turui. Todėl mes tą klausimą išėmėme iš ketvirtadienio darbotvarkės. Jis bus svarstomas iš karto po rinkimų“,- ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Ketvirtadienį Seimo seniūnų sueiga pasiūlė išbraukti iš ketvirtadienio Seimo posėdžių darbotvarkės Lukiškių aikštės klausimą. Tokiam Seimo nario konservatoriaus Jurgio Razmos pasiūlymui pritarta bendru sutarimu.

 

Pagal patobulintą įstatymo pataisų variantą, „Lukiškių aikštę (valstybinės žemės sklypą) Vilniuje patikėjimo teise neatlygintinai valdo ir ja naudojasi biudžetinė įstaiga Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras.“

Siūloma, kad įstatymo pataisos įsigaliotų 2021 m. sausio 1 d. Projekte numatyta, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, Vyriausybė ir kitos atsakingos institucijos iki 2020 m. gruodžio 31 d. turėtų priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

ELTA primena, kad rugsėjo 24 d. parlamentarai po pateikimo „palaimino“ Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo pataisas, kurios užtikrins Lukiškių aikštės perdavimą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

 

Šiuo metu aikštė priklauso valstybei ir panaudos teise valdyti ji yra patikėta Vilniaus miesto savivaldybei.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button