Balsių progimnazijoje, nuo pat jos įkūrimo formuojamos etnokultūrinės klasės. Siekis išsaugoti protėvių vertybes, nepamiršti savų šaknų, žinoti savo krašto istoriją – šių klasių, vienas iš ugdymo tikslų.

Puoselėdami senolių tradicijas etnoklasės organizuoja įvairius renginius. Vienas iš jų, gražus mokyklos ir Balsių bendruomenės, bendradarbiavimo pavyzdys – Užgavėnės, kurias atšvenčiame su trenksmu.

Sergint etnokultūrines vertybes vistik kažko lyg trūko. Lyg pilnatvei dedamosios dalies. Dainas dainuojam, šokius šokam, šventes švenčiame, netgi pradėjome kurti muziejų. Etnokultūrinės grupės mokytojoms kilo nedrąsi mintis – reikėtų senovinio gėlyno. Idėja patiko ir Balsių bendruomenei. Tad vietos bendruomenė kartu su mokykla ėmėsi įgyvendinti projekto.

Mokyklos bibliotekininkė Laura pervertė turbūt visas knygas apie senovės darželius, apie lietuvišką atšlaimą. Subraižė kaip viskas galėtų atrodyti. Puolėme į gėlių paieškas. Didžioji dalis gėlių iš Balsių bendruomenės pirmininkės Neringos senelių sodybos. Astros, flioksai, rūtos, vilkdalgiai, jurginukai – gausybė gėlių, kad džiugintų visų akį.

Atėjo bene sunkiausias etapas – sukasti ypatingai sunkią žemę, nuimti velėną, išrinkti žoles, pripilti geresnės žemės. O tada jau malonumas susodinti augalėlius. Sunkiam darbui pasitelkėme stiprius vyrus. Mums padėjo Balsių Šaulių būrys. Jie visada atskuba į pagalbą.

Pirmieji metai taip ir baigėsi. Augalai susodinti. Belieka jiems stiprėti ir nudžiuginti kitąmet. Pradėjome pinti tvoreles gėlių rateliams.

Po žiemos buvo labai smalsu, kas išgyveno, nes žemė išties sunki. Laukdami pirmųjų daigų, kartu su gamtamokslinėmis pradinukų klasėmis prisėjome ant palangių vienmečių gėlių. Atšilus orams, mokytojos kartu su vaikais užaugintas gėles susodino į gėlynėlius.

Vienos etnokultūrinės klasės tėvelis padirbo gėlynui vartelius ir tvorelę. Visai tokius, kaip būdavo pas mūsų senolius. Nuostabiai gražius.

Gėlynui, tarytum žiedų sienelę, suteikė išeinančių ketvirtokų pasodintos šluotelinės hortenzijos.

Dar yra darbų gėlyne – reikia išpint tvoreles gėlynėliams, dar norime suolelį pastatyti, kad kas prisėstų pasigrožėt, dar vienos kitos gėlės iš senovės reikėtų.

Kurdami kartu – mokykla ir bendruomenė, viską įgyvendinsime. Kitąmet, vėlyvą pavasarį, gėlyno prieglobstyje rengs mokykla šventę “Iš senolių lobyno”.

Aplinka, kurioje gyvename, gražėja darbščių žmonių ir bendradarbiavimo dėka.

Balsių bendruomenės informacija

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse greitai pasirodysiantį e. kontrolės automobilį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist