Lietuvos naujienosMaistas

Vilnius vėl stebins pasaulį: restoranuose prie kai kurių staliukų sėdės manekenai

Nuo šiandien daugiau nei 60 manekenų, papuoštų originaliais 19-os Vilniaus dizainerių ir mados prekės ženklų, senamiesčio butikų kurtais sezono deriniais, pasklis po 14 sostinės restoranų ir kavinių. Tokia originalia mados akcija tikimasi padėti išlaikyti būtiną saugų atstumą senamiesčio restoranų viduje bei jų lankytojus supažindinti su naujausiomis šio sezono mados tendencijomis. 

„Tušti, nenaudojami staliukai restorano viduje atrodo keistai, išvis juos patraukti neturime galimybės, tad ir kilo idėja, bendradarbiaujant su greta įsikūrusiais kvartalo butikais, likusius tuščius stalus išnaudoti kaimyninių butikų mados prekės ženklų vitrinoms. Pasklidus žiniai prie šios bendruomenės akcijos prisijungė ir žinomi Vilniaus dizaineriai”, – sako šios idėjos autorius, Stiklo kvartalo senbuvis, restorano „Cozy“ savininkas Bernie Ter Braak.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Stiklo kvartalo bendruomenės iniciatyvą palaikė Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Visada kartojau, kad karantinas suteikia ne tik apribojimus, bet ir galimybes, kurias kūrybiškai išnaudojus Vilnius atsiskleidžia dar žavingiau. Ši iniciatyva – puikus bendruomeniškumo ir kūrybiškumo derinys, kuris suteikia dar ir praktinės naudos“, – sakė jis.

 
Nuotrauka: Evaldo Čingos

Planuojama, kad ši akcija truks iki gegužės mėnesio pabaigos. Šią svetingą meno, mados, maisto bei paslaugų bendruomenės akciją parėmė vienas didžiausių Europoje manekenų gamintojų UAB IDW, neatlygintinai paskolindamas savo gaminius.

Pasak mados dizainerės Julijos Janus, karantino laikotarpiu senamiestyje buvo uždarytas ne vienas mados butikas, tad toks palaikymas itin reikalingas. „Mada yra viena iš verslo šakų, kuri itin pažeista krizės. Nišiniais, originaliais vietos dizainerių darbais prekiavę ir karantino metu užsidarę butikai sumažino galimybę vietos kūrėjams parodyti savo naujas kolekcijas, ženkliai sumažėjo vartojimas. Tikimės, kad akcija „Palaikyk savus“ bent šiek tiek sujudins mados industrijoje įsivyravusį štilį ir atkreips dėmesį į talentingus vietos mados kūrėjus“, – tikisi akcijos koordinatorė, Stiklo kvartalo bendruomenės asociacijos „Miesto kvartalas“ pirmininkė Julija Janus.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Stiklo kvartalo bendruomenė kviečia ateiti pasisemti geros nuotaikos ir ateinančias dvi savaites, laikantis visų saugumo reikalavimų, aplankyti mados akcijos vietas, balandžio pabaigoje įsižiebusią naują Lenkijos menininko J. Koziara instaliaciją „Žvaigždės“, tūkstančiais žiedų sužydėjusias stilingas meno, mados ir maisto vietas bei „Palaikyti savus“.

 

Akcijos palaikytojų laukia:

 1. Restoranas COZY (Dominikonų g. 10) Leonsenberg www.leonsenberg.com | Diana Paukštytė www.dianapaukstyte.com | F6 Concept FB: f6concept | Rimantė Rimgailaitė FB: Rimante Rimgailaite costume
 2. Baras ir restoranas D’eco (Dominikonų g. 15) 314 clothes www.314clothes.com
 3. Restoranas QUEENSBERRY (Didžioji g. 18) Šapokliak www.sapokliaksalonas.lt | Dear Freedom www.dearfreedom.com
 4. Restoranas LEIČIAI (Stiklių g. 4) Go.Mante www.gomante.com | Kristina S Studios www.kristinasstudios.com
 5. Kavinė AUGUSTAS & BARBORA (Stiklių g. 7) Pudrinė FB: Pudrine
 6. Restoranas LOKYS (Stiklių g. 10) F6 Concept FB: f6concept | Dominikonų 14 www.dominikonu14.com
 7. Vyninė NOTRE VIE (Stiklių g. 10) Taškuota suknelė FB: Boutique Taškuota suknelė
 8. Restoranas MARKUS&C0 (Antokolskio g. 11) Linen Tales www.linentales.com
 9. Restoranas RENE (Antokolskio g. 13) Linen Tales www.linentales.com
 10. STIKLIAI TAVERNA (Gaono g. 7) Madress www.madress.lt | F6 Concept, FB: f6concept
 11. Kepyklėlė ir kavinė PONIŲ LAIMĖ (Stiklių g. 14) Riasnoje fashion www.riasnoje.com | Another Unicorn www.anotherunicorn.com | Petite provocateur www.petiteprovocateur.com
 12. Restoranas BISTRO 18 (Stiklių g. 18) Madress www.madress.lt
 13. Restoranas SUGAMOUR (Vokiečių g. 11) Luel www.luel.lt
 14. Restoranas KATPĖDĖLĖ (Vokiečių g. 3) Luel www.luel.lt
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
48 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Anonymous

Jau dabar prades tikrus zmones keisti i manekenus…

Vilija

Truputį keistai skamba kavinių atidarymas su ne visais staliukas, manekenų akcija puikiai sumanyta. Bet reikėtų pavaikščioti Vokiečių gatvė, Vilniaus, Užupio – kur lankytojai susėdę vienas prie kito. Lauke aišku bet staliukai visiškai arti. Ir niekas nesilaiko jokio atstumo ,ir niekam tai neįdomu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button