Startavo jau ketvirtąjį kartą vykstantys „30 geriausių restoranų“ rinkimai. Specialaus renginio metu Gero maisto akademija kartu su pagrindiniu projekto partneriu – indų ir interjero prekės ženklu „iittala“ paskelbė trumpąjį restoranų sąrašą, iš kurio virš 100 Gero maisto akademijos narių rinks savo 2019-ųjų favoritus.

Trumpajame 60 restoranų sąraše – akivaizdi projekto plėtra už Viniaus ribų ir netgi 12 geografinių lokacijų visoje Lietuvoje. Taip pat spaudos konferencijos metu buvo pranešta apie dar tris apdovanojimų naujienas.

„Restoranų verslas yra labai dinamiškas, todėl kasmet turime rinkos naujokų ir tų, kuriuos tenka išbraukti. Tačiau yra ir tokių, kurie nepatenka į restorano sąvoką, bet yra ryškūs ir verti dėmesio. Taip pat yra žmonių, be kurių Lietuvos gastronomija būtų kur kas prėskesnė. Dėl šios priežasties projekte atsirado naujienų“, – Gero maisto akademijos įkūrėjas Linas Petrukaitis.

Kiekvienas galės atiduoti savo balsą

Specialių pietų metu pernai geriausiu restoranu Lietuvoje pripažintame „Džiaugsme“ Gero maisto akademijos taryba pristatė šių metų projekto naujienas.

Iki šiol tris metus iš eilės buvo renkami tik 30 geriausių restoranų. Šiemet nuspręsta sukurti kelias ypatingas nominacijas, kurios plačiau įvertintų maisto kultūros kūrėjus Lietuvoje.

Nuotrauka: Gediminas Grazys

„Restoranų verslas yra visiškai priklausomas nuo žmonių darbo ir jų talentų. Todėl šiemet „30 geriausių restoranų“ apdovanojimų metu pirmą kartą bus įteiktas įvertinimas už nuopelnus Lietuvos gastronomijai“, – spaudos konferencijos metu sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė ir Gero maisto akademijos tarybos narė Evalda Šiškauskienė.

Taip pat šiemet Gero maisto akademijos taryba iškėlė ir antrąjį apdovanojimą – maitinimo įstaigai, kuri nepatenka į restorano apibrėžimą, tačiau per metus stipriai prisidėjo prie Lietuvos gastonomijos įvairovės.

Galiausiai bus išpildyta ir ilgai laukta „žmonių pasirinkimo“ nominacija. Iki šiol išlaikant kuo didesnį kokybinį standartą šalies restoranus vertino akademija, kurią sudaro industrijos profesionalai (someljė, šefai, maisto blogeriai, rašytojai ir pan.). Tačiau šiemet ir restoranų lankytojai galės balsuoti už jiems iš trumpojo sąrašo labiausiai patikusį restoraną.

Reprezentatyviausias restoranų gidas Lietuvoje

„30 geriausių restoranų“ balsavimas akademijos viduje jau prasidėjo, o rezultatai nuo 30-os vietos bus pradėti skelbti jau gegužės pabaigoje, apdovanojimų ceremonija numatyta birželio pabaigoje, praūžus „50 geriausių restoranų pasaulyje“ apdovanojimams.

Tokie restoranų vertinimai vyksta visame pasaulyje, kai kurios šalys turi savo restoranų reitingus. Lietuvoje toks projektas vyksta jau ketvirtą kartą ir įgauna vis daugiau populiarumo ne tik Lietuvoje, bet užsienyje – jis dažnai tampa gidu į mūsų šalį atvykstantiems svečiams.

Nuotrauka: Gediminas Grazys

Rinkimus organizuoja Gero maisto akademija kartu su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija ir žurnalu „Geras skonis“.

„30 geriausių restoranų“ sklaida užsienyje vykdoma bendradarbiaujant su turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“.

Projekto trumpasis sąrašas, iš kurio renkami šalies geriausi 2019 m. restoranai

Vilnius: „14 Horses“, „Amandus“, „Astorija Brasserie“, „Böff“, „Da Antonio“, „Dine“, „Džiaugsmas“, „El Mercado“, „Ertlio namas“, „Gaspar’s“, „Imperial“, „Lauro Lapas“, „Mabre“, „Marche“, „MEAT“, „Mykolo 4“, „Nineteen18“, „Selfish“, „Sofa de Pancho“, „Somm“, „St. Germain“, „Stebuklai“, „Stikliai“, „Sweet Root“, „Telegrafas“, „Ti’ana“, „Time“, „Trinity“.

Kaunas: „Dia“, „Ieti“, „Medžiotojų užeiga“, „Monte Pacis“, „Nüman“, „Piano Piano“, „Snobas“, „Uoksas“.

Klaipėda: „Ararat All Suites hotel“, „Meridianas“, „Momo Grill“ (taip pat ir Kaune), „Monai“.

Birštonas: „Moon“, „Vytautas Mineral SPA“.

Druskininkai: „Keturi vėjai“, „Grand SPA Lietuva“, „SPA Vilnius“, „Toli Toli“, „Velvetti“.

Labanoras: „Labanoras“.

Nida: „Nerija“, „Nidus“.

Palanga: „4“, „Onorė“, „Palangos Vanagupė“, „Pušų Paunksnėje“, „Restaurant Palanga“, „Vila Komoda“, „Žuvinė“ (taip pat ir Vilniuje).

Plateliai: „SALA Resort“.

Šiauliai: „Avenue Brasserie“.

Trakai: „Apvalaus stalo klubas“, „Esperanza Resort“.

Ventė: „Šturmai“ (taip par ir Vilniuje).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist