Pasta, lazanija, pica ir kiti itališki patiekalai yra neatsiejama šios virtuvės dalis, kuomet tokios ponios kaip Daniela, Martina, Rosa ar Antonia gamina iš kartos į kartą perduotus, mamų ir močiučių ištobulintus, patiekalus. Nors picos ar lazanijos šiame restorane nerasime, vis dėlto šiame restorane siekiama perkelti geriausias Italijos skonių tradicijas bei suteikti šiai virtuvei modernios estetikos, surasti skonius, kurie maloniai stebintų kiekvieno svečio skonio receptorius. Kalbame apie jau kurį laiką svečius priimantį modernios itališkos virtuvės restoraną „Justa Pasta“.

„Justa pasta“ įkūrėjas darbavosi trijų „Michelin“ žvaigždučių restorane

Regis, kas gali nustebinti  Vilniaus gyventoją? Panašu, kad restorano įkūrėjo Siarhiej Chamačnouski patirtis kalba pati už save. Jis turi daugiau nei 13-os metų patirtį svetingumo srityje. Siarhiejui teko dirbti  Norvegijoje, trijų „Michelin“ žvaigždučių restorane „Maaemo“. Pastarasis restoranas 2016-asiais metais tapo pirmuoju Skandinavijos restoranu, kuris gavo ne tik tris „Michelin“ žvaigždutes, bet kiek vėliau taip pat pateko į 50-ies geriausių pasaulio restoranų sąrašą.

Neveltui patirtis tokio lygio restorane skatino ir skatina sekti šiuolaikines gastronomijos tendencijas, lavinti skonį ir jau tada jam norėjosi sukurti įdomų bei išskirtinį projektą.

Nuo idėjos iki restorano atidarymo

Neveltui sakoma, jog pirmiausia gimsta idėja, vėliau laukia sunkus ir nelengvas jos įgyvendinimas. Pasak Siarhiej, jam visada kirbėjo mintis įkurti modernų restoraną, o tik vėliau tapo aišku, kad sieks sukurti italų restoraną su modernia klasikinės virtuvės išvaizda.

Norėdami sužinoti, kas slypi už „Justa Pasta“ pavadinimo, užklausėme Siarhiej Chamačnouski keleto klausimų.

Kaip atsitiko, jog restoraną nusprendėte atidaryti Vilniuje?

Lietuva auga ir aktyviai vystosi įvairiose srityse, įskaitant ir gastronomiją. Kiekvienais metais atsiranda vis daugiau įdomių projektų, bet vis tiek matome, kad galime pasiūlyti unikalų produktą, kuris padės Lietuvos gastronomiją į kitą lygį.

Kaip idėja įkurti restoraną virto kūnu? Kaip atrinkote, kokie patiekalai labiausiai tiktų valgiaraščiui?

Nuo idėjos iki atidarymo praėjo kiek daugiau nei septyni mėnesiai. Pagrindinis sunkumas kuriant projektą – rasti įdomią erdvę ir gerą vietą. Mums pasisekė. Mūsų virtuvė nedidelė, todėl išsirinkti, kas turėtų būti meniu, nebuvo labai sunku. Visų pirma, su komanda atlikome keletą degustacijų, ištobulinome patiekalų skonius iki tokių, kuriuos patys įsimylėjome ir taip galutinai baigėme savo meniu. Idėjas mūsų meniu sugalvojo du Siarhiejai (savininkas ir profesionalus šefas). Pirmasis turi patirties dirbant su geriausiais Skandinavijos šefais, antrasis – studijavo vienoje geriausių kulinarijos akademijų pasaulyje – „Le Cordon Bleu“. Vis dėlto pagrindiniai veikėjai virtuvėje yra du nuostabūs virėjai iš Venesuelos Rommel ir Jorge. Jie Lietuvoje dirba daugiau nei penkerius metus, o vienas pagrindinių jų projektų Lietuvoje buvo restoranas „La Capital“, kuriame dirbo virėjais. „Justa Pasta“ virtuvėje viešpatauja jie ir gamina mūsų svečiams su didžiausia meile.

Kodėl būtent toks restorano pavadinimas „Justa Pasta“?

Justa Pasta – tiesiog žodžių žaismas. Tarkime, makaronai yra pagrindinis mūsų meniu produktas, todėl norėjome tai pabrėžti pavadinime ir logotipe. Justa taip pat yra mitologinės romėnų gailestingumo deivės vardas. Sąžiningumą ir padorumą vertiname kaip svarbias savo srities profesionalų savybes ir norėtume tai matyti savo darbuotojuose.

Kaip jūsų restorane interpretuota šiuolaikinės itališkos virtuvės vizija?

Mes ėmėmės klasikinių receptų ir interpretavome juos naujai: kažkur pakeitėme pagrindinį ingredientą (pvz., veršieną pakeitėme į kalakutieną ir kepėme su tuno padažu. Ši mėsa tokia pat minkšta, bet paruošėme sodresnį padažą, kuris, mūsų manymu, geriausiai dera su kalakutiena), kitur – eksperimentavome su netradiciniais ingredientais. Apskritai reikia suprasti, kad itališkas maistas skaniausias bus tik Italijoje – ir čia ne apie produktus, o apie emocijas! Galima arba mylėti, arba nekęsti Italijos, kito kelio nėra. Pasitelkę savo patirtį ir profesionalumą, savo valgiaraštį padarėme labai ryškų ir emocingą. Negalėsite likti abejingi ir tikimės, kad jums patiks mūsų ryškūs skoniai – tai yra pagrindinis mūsų restorano tikslas.

Kodėl valgiaraštyje tik vienas makaronų patiekalas?

Tiesa, šiuo metu mūsų meniu yra tik viena makaronų rūšis – Pici (arba piči). Būtent Pici yra viena iš seniausių makaronų rūšių iš Toskanos regiono. Kaip ir daugelis kitų senovinių makaronų rūšių, piči buvo svarbus maistas Italijos žmonėms. Makaronus gaminame iš miltų, vandens ir druskos. Rankomis iškočiojame makaronų tešlą. Toskanos restoranai šiuos makaronus dažnai vadina „rankomis kočiotais“, o ne rankų darbo gaminiais. Pici beveik kaip spagečiai, tik penkiskart storesni, netaisyklingos formos makaronai.

O kaip su vynais, ar atstovaujate konkretų Italijos regioną bei ar skonius perimate iš kiekvienos Italijos dalies?

Kalbant apie vynus mūsų restorane, tuomet galiu pasakyti, jog nesame prisirišę prie Italijos vynų. Apskritai mūsų vynų sąrašas yra ne mažiau įdomus nei mūsų meniu. Mes siekiame natūralių ir biodinaminių vynų iš mažų ūkių. Siekiama, kad turėtume puikių skonių iš viso pasaulio. Žinoma, turime daug itališkų vynų, tačiau restorane rasite puikių opcijų iš Prancūzijos, Austrijos, Portugalijos ir net Ukrainos.

Ką įvardintumėte jūsų restorano ypatingaisiais? Ar teko adaptuoti valgiaraštį lietuviškam skoniui?

Sakyčiau, tai turėtų būti mūsų focaccia, kalakutiena su tuno padažu, jautienos tartaras, makaronai su stracciatella bei šonine ir, žinoma, ravioliai su trumais ir stracciatella. Galime pasidžiaugti, jog didžioji dauguma mūsų svečių liko itin patenkinti mūsų maistu. Žinoma, svarbu suprasti vietinių skoninius pomėgius ir jau dabar matome, kad mums pavyko būti ne tik įdomia vieta, bet ir itin skanaus maisto pasirinkimu.

Ar jūsų valgiaraštis bus keičiamas reguliariai?

Mūsų meniu šiek tiek keisis priklausomai nuo sezoniškumo. Labai svarbu naudoti tuos produktus, kurių sezono yra tuo metu. Taip pat nuo rugsėjo į savo meniu įtrauksime specialų savaitgalio patiekalą, kuris nustebins savo skoniais kiekvieną svečią.

Ar restoranas jau turi savo tradicijas? Kokie jūsų ateities planai?

Žinoma, mūsų jauname restorane jau turime tam tikrų tradicijų. Pirmiausia – prieš atidarymą visi restorano darbuotojai kartu pietauja, net užsidarius virtuvei grojaraštyje turime savo dainą. Kitais metais planuojame kelionę į Italiją į nedidelį šeimyninį vynuogyną, kad parvežtume svečiams nepakartojamo vyno. Mūsų šefai kol kas nedalyvauja konkursuose, tačiau ateityje planuojame integruotis į Lietuvos virėjų gildiją.

Savaitgaliais restorane organizuojami „brunch‘ai“

Restorane tapo itin populiarūs „brunch‘ai“, į kuriuos svečiai kviečiami apsilankyti savaitgaliais, nuo 11:00 iki 15:00 valandos.

Planuojame organizuoti ir degustacinius renginius. Pirmasis toks jau numatomas rugsėjo pabaigoje.

JUSTA PASTA. Adresas: Vokiečių g. 20

Socialiniai tinklai:

Darbo valandos:

  • I nedirba;
  • II-IV: 17:00-23:00;
  • V: 17:00-24:00;
  •  VI: 11:00 iki 15:00 – BRUNCH, 16:00-24:00 PAGRINDINIS MENIU
  • VII: 11:00 iki 15:00 – BRUNCH, 16:00-22:00 PAGRINDINIS MENIU

Telefono numeris: (8-694) 48111

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su restoranu „Justa pasta“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist