Kulinaras Alfas Ivanauskas, geriausiu pasaulyje pripažinto VMG kulinarinio žurnalo vyr. redaktorius, ir viena garsiausių jaunosios kartos menininkių Jolita Vaitkutė suvienijo savo jėgas ir kartu kurs pasaulį, kuriame susivienija maistas ir menas. Bendras kūrėjų darbas bus pristatytas lapkričio 26 d. įvyksiančio pirmosios Jolitos Vaitkutės darbų parodos atidarymo metu.

Du mėnesius Tarptautinio Vilniaus oro uosto išvykimo salėje veiksiančioje parodoje bus pristatyti J. Vaitkutės per paskutinius 2 metus sukurti kūriniai. Jos atidarymo metu įvyks maisto performansas, prie kurio prisijungs VMG įkūrėjas Alfas Ivanauskas.


„Kol kas nenorime atskleisti, koks tai bus performansas. Galiu pažadėti tik tiek, kad nieko panašaus Lietuvoje dar nebuvo padaryta. Su Alfu ir VMG komanda draugaujame jau ilgai, tad bendras projektas buvo tik laiko klausimas. Žaviuosi jų profesionalumu ir atsidavimu maistu ir tikiu, kad bendros kūrybos rezultatai nustebins net mus pačius“, – pasakoja viena garsiausių Lietuvos jaunosios kartos menininkių J.Vaitkutė.


Pasak jos, parodos atidarymo performansas bus tik pradžia. Kartu su A. Ivanausku jie paruošė 3 originalius pasirodymus – juose desertai tampa tikrais meno kūriniais.

„Jolitos darbais jau žavisi ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis. Jos veiklą stebiu seniai, o dabar atėjo mums laikas padaryti ir pirmą projektą. Džiaugiuosi, kad kūrybinės valandos nenuėjo veltui ir kartu pakylėsime žiūrovus į naują dimensiją. Pirmas mūsų bendras pasirodymas vyks Jolitos parodos metu. Visi galėsite pamatyti, ką gali sukurti du jokių ribų nepaisantys kūrėjai“, – sako Alfas Ivanauskas, VMG idėjinis lyderis.


VMG komanda savo desertų šou pradėjo rodyti prieš 5 metus. Per tuos metus desertų šou nuolat tobulėjo, su juo buvo keliaujama po visą pasaulį – šiais desertais savo šventes puošė garsiausi verslo, politikos ir pramogų pasaulio atstovai. Švenčiant VMG gimtadienį Martyno Mažvydo bibliotekoje spalio pabaigoje pirmą kartą pristatyti ir 3D spausdintuvu pagaminti desertai.


Jolita Vaitkutė – vienintelė Lietuvoje ir viena iš nedaugelio pasaulyje menininkių, kūrinius kurianti iš maisto produktų ir kitų materijų. Žymiausi jos darbai – LR Prezidentės D. Grybauskaitės portretas iš šaltibarščių, britų atlikėjo B. Clementine portretas iš durpių ir įvairių žolelių, akordeono virtuozo M. Levickio veidas iš klavišų ir kitų instrumento detalių. Daugelis jos darbų susilaukė didelio atgarsio pasaulio žiniasklaidoje bei tapo interneto hitais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist