Įdomioji Lietuva

Įdomioji Lietuva: Gedimino pilies kopija

Važiuojant per Būgnių kaimą ne vienas vairuotojas priverstas gerokai stabtelti ir įsitikinti, kad nesivaidena. Mat ant kalniuko, medžių paunksmėje stovi tikrų tikriausia Gedimimo pilis.

Būginių kaimo gyventojas 50-metis Jonas Laumė savo žemėje pasistatė keliasdešimt kartų sumažintą Gedimino pilies kopiją. Kasdamas tvenkinius iš iškasto molio jis supylė aukštoką, septynis metrus siekiantį kalnelį. Po to pagal nuotraukas ėmėsi statyti Gedimino pilį. Jai sumūryti J.Laumė panaudojo 3 tūkst. senų nugriautų fermų plytų bei pusę tonos cemento. Darbas kainavo apie 4 tūkst. litų. Būginiuose stovinti Gedimino pilis yra su septyniomis angomis, aštuonių kampų. Pilies aukštis siekia 3 metrus. Į kalvelę galima užlipti mediniais laiptukais. Laikas viską pakoregavo – pilies autoriaus nebėr. Bet jo sūnus Donatas Laumė tęsia savo tėvo pradėtus darbus.

Būginiai – kaimas Biržų rajono savivaldybės teritorijoje, 11 km į rytus nuo Biržų, šalia kelio Parovėja-Papilys, dešiniajame Rovėjos upės krante. Seniūnaitijos centras. Šiaurės rytuose plyti Biržų giria.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button