Neatrastas Vilnius

Šypseną keliančios sostinės skulptūros: sėkmę nešantis sotus pilvas

2013 m. birželį ant prekybos centro „Flagman“ sienos, Gedimino prospekto ir Vilniaus gatvių sankirtoje, atidengtas skulptoriaus Romualdo Kvinto, architekto Alvydo Songailos, 40 cm dydžio bronzos bareljefas – „Sėkmės pilvas“. Pavaizduotas rytietiškas tradicijas simbolizuojantis sotus, rubuilis, kaspinu aprišto vyro pilvo fragmentas. Šalia bareljefo yra užrašas, kad pilvą reikia paglostyti. Kūrinys skirtas visiems, kuriems šiuo metu labai praverstų sėkmė.

Skulptūros iniciatorė, jauno verslo bendruomenės telkėja ir „BZN start“ redaktore – Živilė Glaveckaitė – tikisi, kad kūrinys pritrauks daugelyje pasaulio miestų matytą reiškinį, kai žmonės liečia žinomų skulptūrų kūno dalį, tikėdamiesi taip prisišauksią sėkmę.

Skulptūra „Sėkmės pilvas“ paremta sena legenda, kad Vilniaus burmistras XIX amžiuje buvo susidomėjęs viena nepasiturinčia vilniečių šeima, kurioje išaugo talentingi ir sėkmingi sūnūs: vienas jų tapo pirkliu, kitas garsiu juvelyru. Burmistras stebėjosi tokia skurdžios šeimos sėkme ir pasidomėjo motinos, kaip ji augino savo vaikus, kad iš jų išaugo tokie sėkmingi žmonės. Moteris šiam atsakiusi: „Ką glostai, tas ir auga“. Vienam savo sūnui ji kas rytą glostydavo rankutes, o kitam – sūnui pirkliui – pilvuką. Taip pasakiusi, ji paglostė burmistrui galvą. Menininkas juokavo, kad kurdamas skulptūrą įkvėpimo sėmėsi žiūrėdamas į savo pilvą.

 

Skulptūros autorius R. Kvintas paskaičiavo, kad jei žmonės labai aktyviai trins sėkmės pilvą, jo keleto milimetrų bronzos sluoksnį galėtų kiaurai pratrinti per kokį 100 metų.

Idėją padėjo įgyvendinti: „BzN Start“, „Mantinga“, „Glimsted“ , Vilniaus miesto savivaldybė, DELFI, „Voras Consulting“, „Roventa“ ir „Pinus Proprius“.

Vilniuje yra ir daugiau R. Kvinto darbų. Cemacho Šabado – daktaro Aiskaudos prototipo – skulptūra Rūdninkų skvere senamiestyje, vaikystėje ir paauglystėje Vilniuje gyvenusiam pasaulinio garso rašytojui, lakūnui, diplomatui Romainui Gary skirta skulptūra stovi Jono Basanavičiaus gatvėje. Tai – akis į dangų pakėlęs berniukas, besiruošiantis iš meilės savo draugei suvalgyti kaliošą. Mergaitė su skėčiu, puošianti skulptoriaus fontaną. Taip pat „Poetas A. Mickevičius“, Chlojė“, „Gyvybės medis“.

 

Jo darbų yra ir kituose Lietuvos miestuose bei užsienio šalyse: „Mūšis“ (Trakai), „Šaltinis“ (Trakai), „Šeima“ (Slovakija), ), „Inkliuzas“ (Italija), „Gyvybės medis II“ (Olandija), Paminklas D. Dolskiui (Kaunas), paminklas Vytautui Kernagiui (Nida), „Žemaičių legendos“ (Telšiai).

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button