MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Verslas

Vyriško interjero taisyklės

Migla, apgaubusi fenomeną, pavadintą vyrišku interjeru, pamažu traukiasi. Vaizdas, kurio centre – krūva senų, jokio sąryšio neturinčių daiktų, didžiulė lova ir beveik tokio paties dydžio televizorius ant sienos šalia keleto senų plakatų pelnytai grimzta užmarštin. Ilgą laiką namų interjeras labiau buvo siejamas su moterimis, tačiau įrengti būstą vyriškosios giminės atstovui, sukuriant tendencijas atspindintį dekorą, tikrai įmanoma. Medinės žaliuzės, solidžiai atrodantys baldai – vos kelios priemonės tikslui pasiekti. Jeigu planuojate įsikurti naujuose namuose ar tiesiog nusprendėte atsinaujinti, siūlome pasinaudoti keliais patarimais.

Pradėkite nuo spalvinės gamos

Spalva yra vienas svarbiausių aspektų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš įsisukant į interjero planavimo darbų sūkurį. Tai bus savotiškas dizaino pamatas, prie kurio vėliau bus derinami baldai, aksesuarai. Žinoma, spalva – skonio reikalas, tačiau norint suteikti interjerui vyriškumo, rekomenduotina rinktis juodą, baltą, tamsiai mėlyną, pilką, smėlio ar kreminę spalvas. Tokiomis spalvomis gali į aplinką įsilieti ir praktiškosios medinės žaliuzės, ir staliukai, foteliai, netgi sienos. Jei renkatės tamsesnę spalvą, su ja galite drąsiai derinti šviesesnius bei ryškesnius atspalvius, kurie leis sudaryti įvairias kombinacijas – taip būstas netaps pernelyg tamsus ar šviesus.

Rinkitės su vyriškumu asocijuojamas medžiagas

Metalas, oda ir mediena – pagrindinės vyrišką interjerą sudarančios medžiagos. Trumpai aptarsime kiekvieną iš jų.

  • Mediena. Ji yra pakankamai universali savo estetika – priklausomai nuo pasirinkto paviršiaus tipo ir rūšies, medinis objektas gali atrodyti tiek grubus ir stiprus, tiek švelnus ir šiltas. Pavyzdžiui, medinės žaliuzės gali būti puikus pasirinkimas norint interjerui, kuriame dominuoja metalas ar stiklas, suteikti šilumos ir jaukumo. Kita vertus, didelės rąstinės sijos ir minimaliai apdirbtas medienos dirbinių paviršius sukuria tvirtumo įspūdį. Jei nesate tokių dirbinių mėgėjas, galite į patalpos dizainą įtraukti tik mažas medienos detales, akcentus.
  • Oda. Ši klasika alsuojanti medžiaga yra neginčijamai vyriška. Odinė sofa ar foteliai – pirma į galvą šaunanti idėja, tačiau, žinoma, nebūtina apsiriboti tik ja. Sėdimieji odiniai baldai ne kiekvienam atrodo kaip itin praktiškas pasirinkimas. Oda aptrauktas staliukas bei odiniai apmušalai gali būti taip pat sėkmingai naudojami. Odą nesudėtinga derinti prie įvairių tekstūrų ir medžiagų. Derėti gali netgi medinės žaliuzės, nes oda taip pat turi gana nemažai spalvos variacijų.
  • Metalas. Jis pasižymi kietumu, savotišku šiurkštumu ir aštrumu. Rinkitės plieną, chromą ir metalizuotus paviršius kavos staliukams, šviestuvams. Tai suteiks interjerui solidumo ir modernumo pojūtį.

Suteikti kambariams skoningo grubumo, subtilumo, prabangos, kūrybiškumo įspūdį nėra sunku. Svarbiausia – pasirūpinti, kad detalės derėtų tarpusavyje ir neperlenkti lazdos, jausti saiką.

Papildykite aplinką savitumu ir originalumu

Atskleiskite savo būdo savybes ir pomėgius – suteikite savo gyvenamai vietai individualumo. Tam gali tikti mini biblioteka, modernus paveikslas ar popkultūros ikonos trafaretas. Jei esate didžiulis muzikos gerbėjas, pravers gramofonas ar stereokolonėlė. Jei domitės kitomis kultūromis, tikti gali netgi indėniškos strėlės, kaukės ar kiti iš svečių kraštų parsigabenti „trofėjai“.

Apie paviršių reikšmę jau šiek tiek buvo užsiminta. Tai – taip pat gera priemonė norintiems išryškinti vyriškus interjero bruožus, suteikti aplinkai unikalumo. Kietos, šiurkščios netašyto akmens ar nebaigtos apdoroti medienos tekstūros prisideda prie vyriško interjero įspūdžio. Neglaistytos plytų sienos taip pat sutvirtina tokios estetikos pojūtį. Moderniai apjungę šias tekstūras tarpusavyje, pasirūpinę, kad visos detalės – tiek medinės žaliuzės, tiek baldai – turėtų aiškią paskirtį, sukursite išskirtinai vyrišką, solidų ir tvarkingą, harmoningą interjerą.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Vaidilos“ teatro prekės ženklas parduotas kitam operatoriui

Evaldas Činga

Verslo kliūčių žemėlapis: Vilniaus regiono verslininkų optimizmas neblėsta

Evaldas Činga

„Reitan Convenience“ baigė kavinių tinklo „Caffeine“ įsigijimą

BNS

„Spartą” perka danų „JBS Textile Group“

BNS

Veiklą pradėjo naujas bankas – „TF Bank“

Evaldas Činga

„Rimi Lietuva“ persikėlė į naują „Duetto II“

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika