Vilniaus rinka

VŠT konkursą pralaimėjusi „Axioma servisas“ siekia išstumti laimėtoją „Bitė Lietuvą“

Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) išmaniųjų skaitiklių nuotolinio duomenų nuskaitymo konkurso nelaimėjusi koncerno „Icor“ valdoma pramonės įrenginių priežiūros bendrovė „Axioma servisas“ pralaimėjo teisminį ginčą su VŠT, tačiau planuoja ir toliau ginti savo poziciją.

Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę atmetė „Axioma serviso“ prašymą pripažinti ją konkurso laimėtoja bei panaikinti VŠT pasirašytą sutartį su jį laimėjusia įmone „Bitė Lietuva“ – anot bendrovės, konkurso dalyvių pasiūlymus VŠT vertino pažeisdama Viešųjų pirkimų įstatymą ir neteisingai skaičiavo balus.

„Sprendimas dėl pasiūlymų eilės ir laimėtojo yra teisėtas bei pagrįstas“, – teigiama rugpjūčio 4-ąją teismo priimtoje nutartyje. 

 

Pasak jos, „Axioma servisas“ paslaugas siūlė už 288 tūkst. eurų (su PVM), o Bitė Lietuva“ – už 432 tūkst. eurų (su PVM). Balandžio 22-ąją su ja pasirašyta tokios vertės sutartis.

Be kita ko, abejonių kėlė bandymų metu atliktų ryšių stiprumo matavimo aplinkybės, pasiūlymų ekonominio naudingumo vertinimas ir skirtų balų pagrįstumas – pasak „Axioma serviso“, taikydama specialią formulę VŠT neteisingai apvalino rezultatą, taip sumažindama vieno dalyvio galimybes, rašoma nutartyje. 

Klausimų ieškovei kelia ir reikalavimas paslaugą teikti licencijuotu ryšiu – šis kriterijus yra reikšmingas vertinant pasiūlymą, nors jis yra brangesnis nei nelicencijuotas, kurį naudoja „Axioma servisas“ – anot jos, tokio gerokai pigesnio ryšio užtenka šiai paslaugai teikti.  

 

Vilniaus apygardos teismo nutartis bus skundžiama, o konkursą turėjo laimėti „Axioma servisas“, sako bendrovės teisininkė.

„Su teismo sprendimu nesutinkame, skųsime. Pirkimo laimėtoju neabejotinai turėjo būti pripažintas „Axioma servisas“. Jis yra pajėgus tiekėjas teikti paslaugas ir svarbiausia, pasiūlė mažiausią kainą, todėl sutarties pasirašymas užtikrintų viešąjį interesą, ko ir siekiame“, – BNS sakė „Axioma servisui“ atstovaujanti advokato padėjėja Justina Litvinė.

Vilniaus šilumos tinklai BNS nurodė, kad pirkimo laimėtoją paskelbė teisingai bei teisėtai.

 

Tuo metu Viešųjų pirkimų tarnyba savo išvadoje teismui nurodė, kad nesutinka su VŠT taikoma pasiūlymų vertinimo balais ir jų apvalinimo metodika, kuri sudaro galimybę konkretaus teikėjo protegavimui. 

„Tarnybos vertinimu, tokia pozicija sudaro sąlygas perkančiajam subjektui kiekvienu atveju pasirinkti tokį balo apvalinimo variantą, kuris galėtų būti naudingesnis konkrečiam tiekėjui. Kitaip tariant, laikantis VŠT nurodomos pozicijos, ekonominio naudingumo vertinimo rezultatas nepasižymėtų objektyvumu ir galėtų lemti konkretaus tiekėjo neleistiną protegavimą“, – rašoma tarnybos išvadoje.

„Bitė Lietuva“ teigia, kad balų skaičiavimui taikytos apvalinimo taisyklės neturėjo teisinės reikšmės priimant sprendimą dėl konkurso laimėtojo – pasak jos, bendrovė teisėtai pripažinta konkurso laimėtoja, nes jos pasiūlymas buvo ekonomiškai naudingiausias – pasiūlymai buvo vertinami ne tik pagal kainą, bet ir duomenų perdavimui naudojamus dažnius bei ryšio matavimus realiomis sąlygomis. 

 

„Šių matavimų metu paaiškėjo, jog naudojama nelicencijuota technologija veikė ne taip gerai, kaip pirminiuose matavimuose. Dėl to galimai buvo dirbtinai stiprinamas ryšys, ką draudė pirkimo sąlygos“, – penktadienį BNS teigė bendrovė.

„Bitė Lietuva“ teigia naudojanti siaurajuosčio daiktų interneto technologiją, kuri yra efektyvesnė ir pranašesnė, veikia licencijuotuose dažniuose, kurie užtikrina duomenų saugumą.

VŠT BNS teigė, kad brangesnes paslaugas pasiūliusi bendrovė pasirinkta, nes kaina nebuvo vienintelis svarbus kriterijus, be jos, didelę reikšmę turėjo ir ryšio kokybė, be to, pasiūlymus vertinant pagal išlaidas vieno skaitiklio aptarnavimui skirtumas yra tik 1 centas.

 

„Vertinome ne tik kainą, bet ir ryšio kokybę. „Axioma services“ ryšio patikrinimo metu paaiškėjo, kad šios įmonės teikiamas ryšys padengė ne visą reikiamą teritoriją. Tai reiškia, kad mes savo klientams negalėtume užtikrinti kokybiškų paslaugų, nes kai kuriose vietose ryšio tiesiog nėra. Vertinant sutarties kainą per vieno abonento įkainio prizmę už vieną nuotoliu nuskaitomą skaitiklį ekonominis skirtumas minimalus – 1 centas“, – BNS aiškino bendrovė.

VŠT nuotolinio duomenų nuskaitymo konkursą paskelbė pernai gegužę, paslaugos būtų teikiamos 12 metų, jas ketinama pirkti pagal poreikį, tam buvo numatyta 2,88 mln. eurų (be PVM).

„Axioma servisas“ pernai bandė nutraukti konkursą – bendrovės manymu, jo sąlygos buvo neteisėtos, tačiau 2021-ųjų pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas galutinai atmetė jos prašymą.

Autorius Valdas Pryšmantas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button