Vilniaus rinka

VMI pervedė 22 mln. eurų GPM permokų Vilniaus miesto gyventojams

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad beveik 129 tūkst. Vilniaus m. gyventojų, kurie laiku ir teisingai užpildė pajamų deklaracijas, iki liepos 31 d. susigrąžino 22 mln. eurų Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokų.

„Pažymime, kad deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos 31 d. nesulaukę gyventojai turėtų pasitikrinti ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. VMI duomenimis Vilniaus mieste deklaracijas turėtų patikslinti daugiau nei 6,5 tūkst. gyventojų, kuriems sugrįžtų 1,3 mln. eurų GPM. Visus priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“. Primename, kad permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar galėtų 43 tūkst. Vilniaus miesto gyventojų, jei tik pateiktų GPM deklaraciją per EDS. VMI pastaraisiais metais gyventojus informuoja asmeniškai apie šią galimybę, kuria pasinaudoti galima už penkerius pradėjusius metus.

 

Beveik 700 tūkst. visos šalies gyventojų, laiku ir teisingai užpildę pajamų deklaracijas, iki liepos 31 d. susigrąžino 109,4 mln. eurų Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokų.

Vilniaus AVMI informuoja, kad daugiausiai permokų, net 85 proc., susidarė dėl per mažo pritaikyto neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD). GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas. Kaip ir kasmet, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button