Vilniaus rinka

Vilniaus šilumos tinklai pirmą kartą kviečia teikti paraiškas įmonės paramai gauti

Viena didžiausių šalies energetikos bendrovių skelbia paraiškų įmonės paramai gauti priėmimo pradžią. AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) šiemet paramai ketina paskirstyti iki 40 000 eurų. Nuo šiandien šešias savaites VŠT paramos politikos nustatytus kriterijus atitinkančios organizacijos/asmenys gali teikti paraiškas paramai gauti, kuri leis vykdyti įvairias veiklas bei projektus žemiau išvardintose srityse.

“Pirmą kartą bendrovės istorijoje, o ji trunka daugiau nei penkis dešimtmečius, praėjusiais metais buvo parengta ir valdybos patvirtina VŠT paramos politika. Politikos tikslas – užtikrinti teikiamos paramos tikslingumą, viešumą ir skyrimo proceso skaidrumą. Tad šiemet mes viešai kviečiame dalyvauti paramos teikimo konkurse ir kartu su mumis kurti žalesnę, draugiškesnę, tvaresnę ir sveikesnę aplinką bei pridėtinę vertę šaliai, miestui ir miestiečiams,” – sako didžiausio Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėjo generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

VŠT paramos politikoje įtvirtinta, jog bendrovė vykdydama savo strategijoje numatytą veiklą ir plėtrą gali daryti poveikį bendruomenių gyvenimo kokybei, jų aplinkai, todėl turi teisę iš savo pelno, kurį uždirba iš nereguliuojamos veiklos, skirti paramą vietos regionų ir (arba) bendruomenių, kuriose vykdomi šie projektai, poreikiams. Paramos biudžetą šiems metams praėjusių metų pabaigoje kartu su įmonės metiniu biudžetu patvirtino VŠT valdyba.

 

„Kuomet kalbame apie Vilniaus šilumos tinklus, neturėtumėm pamiršti, jog tai yra įmonė, kurios klientų skaičius, gamybiniai pajėgumai ir veiklos apimtys sudaro trečdalį viso Lietuvos centralizuotos šilumos tiekimo sektoriaus. Atsakomybę prieš savo klientus ir vertės kūrimą visuomenei suprantame daug plačiau, nei vien per kokybiškai teikiamų energetikos paslaugų ir efektyvių energijos sprendimų prizmę. Reaguodami į tai, kokios kryptys šiuo metu mums atrodo pačios aktualiausios mūsų šalies augimui, vystymuisi, pasirinkome, kad savo paramą norėtume skirti aplinkos apsaugos, švietimo, sveikatingumo, kultūros, mokslo ir profesinio ugdymo, neprofesionalaus ir vaikų bei jaunimo sporto ar kitoms bendruomenės gerovės sritims,” – sako įmonės generalinis direktorius.

Parama bus teikiama projektams, kurie atitiks šiuos paramos tikslus: projektu bus sprendžiamos problemos ir sukuriama vertė bei nauda bendrovės strategijoje įtvirtintoms kryptims, paramos projektu bus sukuriama aiški ir reali vertė visuomenei ar tikslinei grupei, kurios aplinkoje vykdomas projektas bei paramos projekto veikla atitiks bendrovės strateginius tikslus ir vertybes. Parama neskiriama, o paskirta parama negali būti naudojama politinėms partijoms ar politinėms kampanijoms finansuoti, politikų ar politikų artimų asmenų įsteigtiems labdaros ir paramos fondams. Parama taip pat negali būti panaudota veikloms, susijusioms su azartiniais ar panašaus pobūdžio lošimais, alkoholiniais gėrimais, rūkalais ar kitomis svaiginančiomis medžiagomis ir kitoms veikloms, kurios visuomenei turi arba gali turėti neigiamą įtaką.

Pastaruosius kelerius metus įmonė paramą teikdavo Energetikos ir technikos muziejui, kurio ekspozicijose puikiai dera energetikos paveldo bei ateities sprendimų sinergija. Energetikos ir technikos muziejus yra įsikūręs istoriniame, į kultūros paveldo registrą įtrauktame VŠT nuosavybės teise priklausančiame pastate Vilniaus centre šalia Neries – prieš daugiau nei šimtą metų čia pradėjo veikti pirmoji viešoji miesto elektrinė, o jos atsiradimas dešiniajame Neries krante davė pradžią ne tik tuomečio Šnipiškių priemiesčio, bet ir viso Vilniaus modernizacijai. Pastate iki šiol išlikę pirmosios kartos garo katilai, kurie gamino šilumą miestui iki 1958 m.

 

Praėjusiais metais įmonė investuodama į ateities energetikos talentus bei siekdama pritraukti kuo daugiau jaunų žmonių rinktis inžinerines profesijas taip pat pradėjo remti ir Vilnius TECH universiteto pastatų inžinerijos specialybės studentus. Šis paramos formatas jau davė rezultatą – įmonei pasiūlius iki šiol dar niekur netaikytą praktiką skirti stipendijas minėtą studijų kryptį pasirinkusiems studentams jau pirmame kurse, daugiau nei dvigubai išaugo į šią kryptį stojančiųjų abiturientų kiekis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button