2020-aisiais veiklą pradėsianti Vilniaus kogeneracinė jėgainė savo svetainėje paskelbė atliekų priėmimo konkursą ir kviečia jame dalyvauti komunalinių atliekų tvarkytojus. 

Kaip pranešė bendrovė „Lietuvos energija“, tai pirmasis Vilniaus kogeneracinės jėgainės skelbiamas konkursas, kuriame energijos gamybai bus naudojamos komunalinės, perdirbimui netinkamos, bet energetinę vertę turinčios atliekos.

Konkurso metu planuojama pasiūlyti sutvarkyti iki 80 tūkst. tonų perdirbimui netinkamų atliekų, kurios Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje bus verčiamos šilumos ir elektros energija. Pradinė tonos atliekų sutvarkymo kaina yra 31,86 euro.. 

Pasak Vilniaus kogeneracinės jėgainės generalinio direktoriaus Sauliaus Barausko, priimant atliekas energijos gamybai buvo pasirinktas konkurso būdas, nes taip sudaromos vienodos galimybės visiems rinkos dalyviams tinkamai sutvarkyti komunalines atliekas, kurių kitu atveju lauktų daug taršesnis ir brangesnis šalinimas sąvartynuose. 

„Įvertinus atliekų sutvarkymo poreikį, nuspręsta atliekas energijos gamybai priimti konkurso būdu. Taip užtikrinamas skaidrumas ir vienodos sąlygos visiems komunalinių atliekų tvarkytojams. Atliekų vertimas energija aplinkosauginiu požiūriu reikšmingai pažangesnis ir visuomenei pigesnis jų tvarkymo būdas, nei atliekų šalinimas sąvartyne, todėl tikimės tvarkytojų susidomėjimo vykdomame konkurse“, – teigia S. Barauskas.

Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos projektą įgyvendina valstybės kapitalo bendrovės „Lietuvos energija“, įmonių grupė. Projektas įgyvendinamas iš Europos Komisijos skirtų lėšų (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavų įmonės lėšų. Visa statomos jėgainės projekto vertė, kurios apimtyje bus įrengti ir biokurą naudojantys katilai, sieks apie 350 mln. eurų. Jėgainė komercinę veiklą pradės vykdyti 2020 m.

Skaičiuojama, kad pradėjus veikti jėgainei, šilumos vartotojai per metus vidutiniškai sutaupys apie 13 mln. eurų, taip pat Vilniaus regiono gyventojai papildomai, išvengdami atliekų šalinimo sąvartynuose, vidutiniškai per metus galėtų sutaupyti apie 10 mln. eurų.

Kaip teigiama, pradėjusi veikti jėgainė prisidės prie aplinkos tausojimo – dėl netinkamų perdirbti komunalinių atliekų panaudojimo energijai gaminti sąvartynų ploto poreikis sumažės apie 95 proc.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist