Vilniaus rinka

Verslo atstovai apie Imuniteto pasą: idėja gera, tačiau būtina atsargiai spręsti dėl jos taikymo sąlygų

Vertindamas Imuniteto paso įgyvendinimo idėją, Lietuvos darbdavių konfederacijos (LDK) prezidentas Danas Arlauskas teigė, kad tai vienareikšmiškai paspartintų šalies ekonomikos atsigavimą. Tuo tarpu Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka akcentuoja, kad būtina itin atsargiai įvertinti šio paso taikymo sąlygas, siekiant išvengti tam tikrų visuomenės grupių diskriminavimo.

D. Arlauskas Eltai teigė, kad Imuniteto paso idėją reikėtų įgyvendinti kuo anksčiau.  

„Vienareikšmiškai sutinku su Imuniteto paso idėja, labai džiaugiuosi tokia inovatyvia priemone. Buvo įvairiausių kalbų, kad gal reikėtų pradėti jį taikyti, kai pasiskiepys daugiau žmonių, tačiau verta pradėti kad ir nuo vieno žmogaus. Visuomenė tokiu būdu žinos, kad turinčiųjų šį pasą laisvės pasireiškimo galimybės bus žymiai platesnės, tada ir žmonės skiepysis žymiai aktyviau. Jie puikiai supras, kad tai jiems atvers galimybes nuvažiuoti ne tik į gretimą rajoną, bet ir į užsienį“, – teigė jis.

 

„Pasai pagreitins visos ekonomikos sveikimo procesą“, – akcentavo LDK prezidentas.

Nors D. Arlauskas sutiko, kad Imuniteto paso įgyvendinimas galėtų kelti susipriešinimą tarp vakciną gavusių ir nepasiskiepijusių visuomenės narių, jis teigė, kad daug svarbesnis siekis suteikti visuomenei galimybę grįžti į gyvenimo iki pandemijos vėžes.

„Suprantu, kad Imuniteto paso įgyvendinimas sukeltų tam tikrų problemų, tačiau ko mes siekiame? Juk tai, kad per kuo trumpesnį laiką žmonės nustotų bijoję, pradėtų gyventi taip, kaip gyveno iki COVID-19 pandemijos, yra žymiai svarbiau nei kažkieno nenoras skiepytis“, – tikino jis.

 

„Juolab manau, kad didėjantis visuomenės noras skiepytis ir gauti Imuniteto pasą priverstų ir Vyriausybę greičiau suktis ieškant sprendimų, kaip kuo greičiau vakcinuoti šalies gyventojus“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu R. Pranka taip pat teigė Imuniteto paso idėją iš esmės vertinąs teigiamai.

„Manau, kad Imuniteto pasas padėtų atverti daugiau veiklų. Tai būtų lengvinamoji priemonė, atsirastų visuomenės dalis, kuri galėtų, tarkime, linksmintis bare ar naktiniame klube. Bet tokiu atveju, jei galėtų dirbti minėtos vietos, turėtų būti ir mažiau vidinių apribojimų“, – sakė jis.

 

Visgi R. Pranka pabrėžė, kad reikėtų itin gerai apgalvoti Imuniteto paso taikymo sąlygas ir galimybes, kadangi būtent jos galėtų sukelti visuomenės pasipiktinimą dėl numanomos diskriminacijos.

„Šiuo atveju gali atsirasti diskriminacinis elementas. Pavyzdžiui, žmogus nenori skiepytis, bet yra sveikas, jam neduoda Imuniteto paso ir jis negali pasinaudoti tam tikromis paslaugomis ar veiklomis“, – akcentavo jis.

R. Pranka taip pat pažymėjo, kad atvėrus naktinio pasilinksminimo vietas imunitetą įgavusiai visuomenės daliai kiltų klausimų ir dėl valstybės teikiamos paramos verslui.

 

„Yra ir kita problema – imunitetą įgavusių žmonių šiuo metu nėra tiek daug. Jei mums leistų dirbti ir nutrauktų visas finansinės pagalbos priemones, kurios ir taip stringa, atsirastų šiokia tokia neteisybė. Apskritai, kol galioja dideli apribojimai, parama turėtų išlikti“, – teigė jis.

ELTA primena, kad Vilniaus miesto savivaldybė penktadienį pasiūlė Lietuvoje įgyvendinti Imuniteto paso idėją ir tokiu būdu nuo COVID-19 paskiepytiems, persirgusiems arba reguliariai besitestuojantiems piliečiams atverti galimybę teikti ir naudotis iki šiol uždarytomis paslaugomis – kultūros, renginių, apgyvendinimo, maitinimo, prekybos, sporto sektoriuose, taip pat – bendrauti tarpusavyje.

Monika Grigutytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
mpo
mpo
4 mėnesius

Valdžios psichopatai prisidengę egoizmo apimtais seniais ir keliais neurotikais ištisus metus kankino visuomenę.Iš ne itin pavojingo viruso išpūtė marą.Įvarė baimę neurotikams. Visuomenė ir taip labai nuolankiai susitaikė su dideliais teisių apribojimais .Vaikai, paaugliai, jaunimas žalojami psichologiškai dėl egoistiškų individų ir psichopatų valdžios. Jaunimui virusas išvis nepavojingas kaip ir daugumai vidutinio amžiaus žmonių.Tegu saugosi tie, kam pavojinga ir visuomenė padės.Šitas marazmas su masiniu skiepijimu ir neeiliniais sanitariniais, ekonominiais, diktatūriškais ribojimais veda link totalitarinės visuomenės, kur priežąsties nereiks naujoms raganų medžioklėms.Skaitmeninė, sanitarinė, ekonominė kultūrinė diktatūra yra laisvės partijos narių pagrindiniai valdymo instrumentai.Stalinistai save liberalais vadina..

fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
4 mėnesius

psichopatai autoritarai. Žydams XX a. irgi buvo sakoma, kad žvaigždė jūsų pačių gerbūviui…bent pradžioje…

Tomas
Tomas
4 mėnesius
Atsakinėti į  fizikos dėsniai

Sveikas atvykes i realybe, cia ne autoriu sumanymas cia visame pasaulyje jau kalbama ir daroma 😉

mpo
mpo
4 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

Jei totalitaristai visuotinai sugalvos, kad profilaktinei sanitarinei kontrolei įgyvendinti reikia visiems kas dieną šiknon ir gerklėn kišt zondą irgi sakysi besidžiaugdamas kad visi taip daro, kad tai nauja realybė???;)

mantuks
mantuks
4 mėnesius
Atsakinėti į  mpo

as nesuprantu zmoniu, kurie taip susireiksmina. galvoju tu kam nors rupi, dzin ant taves. gyvenk ramiai ir nepanikuok, nenori skiepytis – sedek namie 😉

mpo
mpo
4 mėnesius
Atsakinėti į  mantuks

Pats ir sėdėk.

fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
4 mėnesius
Atsakinėti į  mantuks

Projekcija? Susireikšminimą matau tik iš tų kurie palaiko nusikaltimą. Tame ir esmė, kad čia eina kalba apie NELEIDIMĄ gyventi sau – visų pirma bandoma primesti pseudotvarką tiems kurie nepasirašo masiniam marazmui, odabar jau ir kalbama apie susidorojimo priemones – judama link diskriminacijos pagal kažkokio paso parodymus – neuždėta žvaigždė, atsiprašau pažymėjimas, ir nebūsi priimamas. Bus sakoma – nieks tavęs nerepresuoja, tu tik negali dalyvauti. Negali dalyvauti finansinėje sistemoje, negali naudotis sveikatos apsaugos sistema, galbūt ir švietimo sistema etc. Jūs avys nors kiek realybėje orientojatės ar ne? Jūs ko nors iš istorijos pasimokėte ar ne?

fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
4 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

tu durnas ar kas tau? Vergo sindromas? Stokholmo sindromas? Tavo logika, jei išvis tokia vadovaujiesi, jei kažkas vykdo nusikaltinmą plačiu mastu tai viskos ok, nes JIE nusprendė ir dar daro plačiu mastu?

Xex
Xex
4 mėnesius
Atsakinėti į  fizikos dėsniai

Cha cha 😂 praregejo zmogus. Net nepastebeji kad es jau padare zalia pasa

fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
4 mėnesius
Atsakinėti į  Xex

gerai jautiesi, verge?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button