Vilniaus rinka

Suderintos naujos „Vilniaus vandenų“ kainos: paslaugos brangs

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį suderino naujas bendrovės „Vilniaus vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, kurios kitąmet grįš į 2018 metų lygį.

Kaip pranešė „Vilniaus vandenys“, pagrindinė šių metų kainos mažinimo priežastis buvo 2017 metais bendrovės gautas viršpelnis, kuris grąžintas vartotojams, todėl kitais metais kainos atstatomos į bazinių kainų lygį.

„2017 metais uždirbtą viršpelnį bendrovė klientams grąžins iki kitų metų vasario, šiais metais taikydama mažesnius kainų tarifus“, – pranešime sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

 

Daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams paslaugų kaina (be PVM) kiltų 17 proc. – iki 1,12 euro už kubinį metrą arba 1,36 euro (su PVM) už kubinį metrą. Gyvenantiems individualiuose namuose – 18 proc. iki 1,06 euro (be PVM) arba 1,28 euro (su PVM). Įmonėms geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina taip pat didėtų – iki 1,33 eurų (be PVM) už kubinį metrą.

Numatoma, kad naujosios paslaugų kainos įsigalios ne anksčiau kaip 2020 metų vasario 1 dieną, kai jas patvirtins keturių savivaldybių tarybos: Vilniaus miesto, Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonų

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Povilas
Povilas
1 metus

Diskusijai: kodėl individualiuose namuose kubas yra pigesnis, jeigu infrastruktūra toliau ir dėl to buvo brangesnė ? kodėl tuomet eksploatacija pigesnė ?

Petras
Petras
1 metus
Atsakinėti į  Povilas

Dar diskusijai: kodėl daugiabučiams šildymas yra su lengvatiniu PVM, o individualių namų savininkai už šildymui naudojamas dujas moka pilną PVM?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button