Vilniaus rinka

Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ tapo uždarąja akcine bendrove

Daugiau nei 25 metus Vilniaus infrastruktūrą planuojanti ir inovatyvius sprendimus miestui teikianti savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ virto uždarąja akcine bendrove.

Įmonės statusas pakeistas remiantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Vilniaus Tarybos sprendimu. Šis sprendimas grįstas Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos rekomendacijomis ir įgyvendinant gerosios valdysenos praktikas. Pakeitus savivaldybės įmonės teisinę formą ir valdant efektyviau, tikimasi padidinti bendrovės pelningumą ir atitinkamai surinkti daugiau pelno įmokų į savivaldybės biudžetą.

Statuso keitimas yra vienas iš daugelio įmonės pokyčių – artimiausiu metu savivaldybėje bus atnaujintas ir patvirtintas užsakomų paslaugų paketas, kuriame skiriama daugiau dėmesio miesto teritorijų ateities planavimui pasitelkiant didžiųjų miesto duomenų rinkinius ir jų analitiką.

 

„Įmonės teisinio statuso keitimas iš savivaldybės įmonės į uždarąją akcinę bendrovę simbolizuoja gerų pokyčių kelią, kuriame yra „Vilniaus planas“. Iš miesto administracijos, kaip vienintelio įmonės dalininko, pusės esame dėkingi pastaruosius metus veikiančiai įmonės vadovei bei valdybai, kurie ir signalizavo, kad įmonė jau pasirengusi tokiam pokyčiui“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos padėjėjas Kipras Krasauskas.

Iki šiol įmonė daugiausia paslaugų teikė Savivaldybei, tačiau dabar bendrovė turės galimybę reikšmingiau veikti rinkoje, plėsti savo paslaugų spektrą ir teikti jas kitoms įmonėms.  Planuojama, kad virsmas į uždarąją akcinę bendrovę padidins ir valdysenos skaidrumą.

„Jau dabar taikydami gerosios valdysenos praktikas einame didesnio skaidrumo ir viešumo link. Teisinio statuso keitimas mums leidžia įgyti didesnę nepriklausomybę ir konkurencingai veikti rinkoje, siūlyti savo paslaugas platesnei auditorijai“, – būsimus įmonės pokyčius komentuoja „Vilniaus planas“ direktorė Rūta Klevėnė.

 

Pagal galiojančius įstatymus, nuo kovo 31 d. teisinį statusą pakeitusiam „Vilnius planui“ pereina visos iki šiol galiojusios teisės ir pareigos Vilniaus miestui. „Vilniaus planas“ siekia būti miesto gyvenimo ir plėtros, grįstos duomenimis, įmone. Jo perspektyva – kurti ir valdyti miesto tvariam bei inovatyviam funkcionavimui skirtus skaitmeninius sprendimus, stebėti miesto paslaugas ir jų valdymą, teikti duomenis sprendimų priėmimui ir, žinoma, rūpintis disponuojamų duomenų apsauga ir saugumu. Bendrovė galės efektyviau siekti užsibrėžtų tikslų ir plačiau pristatyti savo paslaugas rinkoje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
XooX

Pakalnis dirvą ruošiasi kadencijos pabaigai? 😀

Zibalas

Pavadinimai, statusai, lipdukai, PR kampanijos… Viskas ką sugeba ši savivaldybė. Deja. Realybė tokia, kad blogam šokėjui ir pautai trukdo. SĮ, UABas, nieks nesikeičia, kai vistiek užsiimama chaltūra.
Balsavau už tauragiškį nes Zuokula buvo apgailėtinas, bet dabar ir šitą norėčiau už ausų išnešti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button