Latvijos elektroninių cigarečių ir jų produktų pardavėja „Pro Vape“ bylinėjasi su tokių pat cigarečių prekybininke Lietuvoje „Ecodumas“ – įmonės nesutaria, kam priklauso prekės ženklas „Salt bar“. 

Vilniaus apygardos teismas rugpjūčio 31 dieną nepatenkino „Pro Vape“, naudojančios ženklą „Salt“, prašymo laikinai uždrausti „Ecodumui” naudoti bet kokius žymenis, tapačius ar panašius į „Pro Vape“ prekės ženklus visoje Europos Sąjungoje (ES), taip pat „Ecodumo” lėšomis sunaikinti jos prekes, pažymėtas „Salt bar“.

„Teismas sprendė, jog prašomos taikyti laikinosios apsaugos priemonės nelaikytinos proporcingomis ir ekonomiškomis“, – BNS pranešė teismas.

Tačiau Latvijos teismas rugsėjo 6 dieną nusprendė priešingai – „Ecodumui“ uždraudė prekiauti „Salt bar“ produkcija. 

„Pro Vape“ įkūrėjas Edžus Picka BNS teigė Lietuvos teismo sprendimą skųsiantis, o „Ecodumo“ vadovas Edvinas Izokaitis žada skųsti Latvijos teismo sprendimą.

„Lietuvoj teismas iškart atmetė („Pro Vape“ prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – BNS), nes yra įrodymai, kad jiems nepriklauso (prekės ženklas – BNS), mes esam pirmiau pateikę paraišką šitam vardui, pirmiau už juos ES registraciją padarę ir ji priklauso mūsų partneriams, ne jiems, o jie sako, kad čia jų, nors tai yra visiška netiesa“, – BNS sakė E. Izokaitis.

E. Pickos teigimu, „Ecodumas“ anksčiau prekiavo Latvijos bendrovės produkcija su ženklu „Salt“, o bendrovėms nutraukus bendradarbiavimą sukūrė savo prekes pavadinimu „Salt bar“ taip klaidindama pirkėjus.

„Tai klaidina vartotojus, kai jie ateina į „Ecodumas“ parduotuves ir prašo mūsų „Salt“ produktų. (…) „Pro Vape“ norėjo patekti į rinką su savo naujuoju „Salt bar“ gaminiu Lietuvoje ir kitose šalyse šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais, tačiau „Ecodumas“ nusprendė naudoti mūsų registruotą ES žodinį prekrės ženklą (…), kad patektų į Lietuvos ir Latvijos rinką anksčiau nei „Pro Vape“ spėjo tai padaryti“, – BNS teigė E. Picka.

Tuo metu E. Izokaitis aiškino, kad „salt“ ir „bar“ šnekamojoje kalboje yra itin dažnai vartojamos sąvokos apie e. cigaretes – į jas pilami skysčiai vadinami „druskomis“.

„Salt“ ir „bar“ elektroninėse cigaretėse nėra kažkieno vardas, yra labai daug įmonių su junginiu „salt“ kaip druska – virš 400 brand’ų, o „bar“ irgi yra virš kelių šimtų brand’ų, kurie naudoja, tai šitas junginys nieko bendra su jais neturi“, – BNS aiškino E. Izokaitis.

„Pro Vape“ vadovas tikina, kad „Ecodumas“ ketina perimti „Pro Vape“ rinkos dalį Lietuvoje.

„Manome, kad „Ecodumas“ pradėjo platinti produktus su ženklu „Salt bar“ 2023 metų rugpjūtį žinodami apie „Pro Vape“ registruoto ES prekių ženklo egzistavimą. (…) Be to, matome aiškų „Ecodumo“ ketinimą perimti „Pro Vape“ rinkos dalį Lietuvoje“, – teigė E. Picka.

„Mūsų naujo produkto „Salt bar“ išleidimas į rinką buvo sustabdytas dėl nesąžiningų ir neteisėtų „Ecodumo“ veiksmų. Negalime pradėti prekiauti savo nauju produktu, kai kažkas rinkoje jau naudoja mūsų prekių ženklą su tais pačiais žodžiais „Salt bar“. Tai būtų beprasmiška“, – pridūrė jis.

E. Izokaitis pasakojo, kad „Ecodumas“ su Latvijos bendrove kartu dirbo nuo pat jos įsikūrimo. Anot jo, „Pro Vape“ pirmoji rinkoje pradėjo gaminti vienkartines elektronines cigaretes, kurios sulaukė itin didelio pirkėjų dėmesio. Vis dėl to kitiems rinkos dalyviams taip pat pradėjus gaminti panašią produkciją „Pro Vape“ susidūrė su sunkumais ir nutraukė ryšius su Lietuvos įmone.

„Pradėjo kristi pardavimai ir tada jie sugalvojo, kad laba diena, mes jums nebetiekiame, atsiuntė raštą ir viskas. Tada mes galvojome, ką daryti, jų gi nesivysim, ir praėjo virš metų laiko ir mes patys pasidarėm savo produktą nei kopijuodami, ne  kas. Labai daug brand’ų daro elektronines cigaretes būtent šitoj formoj. (…) Jaučiamės nieko blogo nepadarę, mes žiūrime savo kelius, jie turėtų žiūrėti savo“, – pasakojo E. Izokaitis.

Anot „euipo.europa.eu“ (ES tarptautinio patento internetinio puslapio), „Pro Vape“ prekės ženklą „Salt bar“ registravo 2022 metų rugpjūčio 26 dieną, tačiau šiuo metu jo statusas nurodytas kaip „besiruošiantis galimam atšaukimui“ (angl. registration cancellation pending).

Autorė Goda Vileikytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist