Taupymas tampa vis aktualesne šiandienos tema, kadangi nepastovi finansinė rinka, infliacija ir  įvairūs aplinkos veiksniai turi tiesioginę įtaką mūsų finansams. Gyvenant mieste, kainų kilimas ir finansiniai iššūkiai yra praktiškai neišvengiami, todėl kalbėti apie taupymą – naudingą ir pravartu. Be to, bene kiekvienas siekiame  finansinio stabilumo, todėl atsiradus daugybei taupymo būdų, reikalinga išsirinkti efektyviausius.  Šiuo metu vienas iš populiariausių taupymo variantų yra terminuotieji indėliai. Netrukus apžvelgsime įvairias taupymo tendencijas, o tai padės pasirinkti, kaip taupyti – patogiausia ir  efektyviausia.

Visų pirma, galvojant apie taupymo galimybes, svarbu nustatyti biudžetą, tai yra, sumą, kurią  būtent norite sutaupyti arba sumą, kurią norite atsidėti kas tam tikrą laikotarpį. Antrasis variantas  labiau tinkamas, kuomet taupote atsidėdami grynuosius pinigus, tačiau efektyvesnis būdas – terminuotasis indėlis. Gyvenant Vilniuje, vienas dažniausiai pasitaikančių taupymo tikslų yra pradinis būsto įnašas arba tam tikra suma automobiliui, remontui, atostogoms, todėl taip galima nesudėtingai sužinoti, kokia suma jums reikalingą, o jei turite konkretų taupymo tikslą, terminuotasis indėlis padeda apskaičiuoti, kiek tiksliai pinigų  gausite po tam tikro laikotarpio. Trumpai tariant, terminuotasis indėlis yra saugi ir patikima  taupymo priemonė, kuomet į indėlį įnešate tam tikrą sumą pinigų ir laikote juos pasirinktą terminą,  už kurį gaunate fiksuotas, su banku sutartas palūkanas. 

Būtent terminuotasis indėlis yra vienas populiariausių ir efektyviausių taupymo būdų, kuomet  ieškote saugaus ir patikimo varianto. Esminiai terminuoto indėlio privalumai:

• Maža rizika – terminuotieji indėliai yra vadinami mažos rizikos investavimo galimybe,  kadangi nuo pirmosios taupymo dienos, palūkanos yra fiksuojamos ir nekintančios. Be to,  tikimybė, jog pinigai bus prarasti yra itin maža, kadangi terminuotieji indėliai būna apdrausti  (gali būti taikomos sąlygos dėl indėlio sumos). Maža rizika yra susijusi ir su tuo, jog pinigai bus  nepasiekiami, todėl nėra tikimybės, jog juos išleisite neplanuotiems, nereikalingiems ar  spontaniškiems pirkiniams. Tokiu atveju nustatytas tikslas bus pasiektas greičiau ir  efektyviau. Minėta infliacija pinigų taip pat nepaveiks, nes būsite garantuoti, jog gausite nustatytą palūkanų sumą po termino bei, žinoma, pradinę įneštą sumą. Tai reiškia, kad pinigai bus įdarbinti ir kitaip nei taupant grynaisiais, būsite tikri, jog gausite daugiau nei kad įnešėte.

• Apsauga nuo rinkos pokyčių – terminuotasis indėlis yra atsparus rinkos pokyčiams, kadangi  palūkanų norma yra fiksuota, todėl nepaisant bendros situacijos, jūsų indėlis yra saugus, o  palūkanos negali nukristi. Be to, terminuotieji indėliai išsiskiria aukštesnėmis palūkanomis  nei kitos taupymo priemonės. Jei pasirenkate taupyti grynus pinigus, taupomąsias sąskaitas ar kitas investicines priemones, susiduriate su didesne rizika dėl nepastovios finansinės rinkos, tai reiškia, kad terminuotieji indėliai turi bene mažiausiai sąsajų su išorine aplinka, todėl – jūsų indėlis yra saugus ir apskaičiuojamas.

• Universalumas – terminuotasis indėlis gali tikti įvairaus amžiaus žmonėms ir skirtingiems  taupymo tikslams, nepaisant to, ar tai yra ilgalaikė, ar trumpalaikė perspektyva. Miesto žmogui tai turėtų būti itin patogus sprendimas, kadangi šiuolaikinės tendencijos reikalauja universalių priemonių – būtent toks ir yra terminuotasis indėlis, kurį pradėti, dažnu atveju, galima nuotoliniu būdu, o tai reiškia, kad viskas vyksta greitai ir sklandžiai. Be to, indėlio sutarties sudarymas nuotoliniu būdu leidžia stebėti indėlio būklę ir sukauptą sumą finansinės bendrovės interneto puslapyje.

Terminuotasis indėlis tampa puikiu pasirinkimu, planuojant namų remontą, norint įsigyti automobilį ar kitą didesnį pirkinį, kadangi tai yra saugus ir efektyvus būdas padidinti santaupas. Be to, jei dažnai bandant sutaupyti atsiranda išlaidų, kurios yra padengiamos santaupomis, pravartu rinktis būtent terminuotą indėlį, dėl to, jog lėšos bus pasiekiamos po sutarto laikotarpio, tad taip yra užtikrinamas jų saugumas bei garantuota grąža.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist