Maisto ir kituose prekybos tinkluose nuo liepos 1-osios nebeliks nemokamų itin lengvų plastiko maišelių – „Maximos“, „Iki“, Lild“, „Aibės“ parduotuvėse jie kainuos po centą, tuo metu „Rimi“ ir „Norfa“ dar neskelbia jų kainos. Dabar tokie maišeliai yra nemokami ir pirkėjai jų gali pasiimti kiek nori. 

Nuo liepos jie nemokamai bus dalijami tik įsigyjant šviežią mėsą ir žuvį bei jų gaminius, kuriuos supakuos parduotuvių darbuotojai. Už neatlygintiną maišelių dalijimą grės įspėjimas arba baudos. 

Aljanso „Aibė“, turinčio 750 parduotuvių, Rinkodaros departamento vadovė Vitalija Ročė BNS sakė, kad maišeliai kainuos po centą.

„Maximoje“ bus ir aplinkai draugiškesnių alternatyvų: nemokamų popierinių maišelių duonos ar konditerijos gaminiams arba daugkartinių tinklinių maišelių, kuriems dažnai taikomos nuolaidos.

Prie kasos pardavėjai pasitikslins, ar maišelius žmogus atsinešė iš namų, ar pasiėmė ir kiek prekybos salėje. Savitarnos kasose pirkėjas pats įves maišelių skaičių.

Tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Vaidos Budrienės teigimu, naujasis mokestis bus didelis pokytis pirkėjams, todėl bus stengiamasi, kad jiems dėl to kiltų kuo mažiau nepatogumų.

„Atsiskaityti už maišelius bus lengva tiek savitarnos, tiek įprastose kasose“, – BNS sakė tinklo atstovė.

Lidl Lietuvos“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė informavo, kad visose „Lidl“ parduotuvėse klientai galės kur kas pigiau įsigyti daugkartinių maišelių. Ji pabrėžė, kad „Lidl“ siūlo tik fasuotą šviežią mėsą ir žuvį, tad ploni plastiko maišeliai nebus reikalingi.

Tuo metu „Norfos“ ir  „Rimi“ atstovai sako, jog sprendimai dėl maišelių kainos nepriimti. 

„Sprendimų priėmėjai dar nenusprendė, kiek kainuos“, – BNS sakė „Norfos“ atstovas spaudai Dainius Ryliškis.

„Šiuo metu vis dar svarstome, kokia kaina galėtų būti“, – tvirtino „Rimi“ Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė. 

„Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė nurodė, kad tinklo parduotuvėse per mėnesį pirkėjai pasiima vidutiniškai apie 15 mln. lengvų plastiko maišelių.

E. Krasauskienės teigimu, „Rimi“ per metus pirkėjai išsineša apie 24 mln. maišelių ar 480 tonų plastiko.

„Tikimės, kad įgyvendinus šią naujovę plastiko suvartojimą sumažinsime net per pusę“, – prognozuoja ji.

E. Krasauskienė taip pat pabrėžė, kad per metus plastiko suvartojimą tinklas sumažino daugiau nei 300 tonų. „Maxima“ atstovės teigimu, įpročiai pamažu keičiasi – vienkartinių maišelių sunaudojimas tinkle pernai sumenko beveik dešimtadaliu, o nuo liepos sumažės dar 50 proc. 

Skaičiuojama, kad vidutiniškai vienas lietuvis per metus sunaudoja apie 200 labai plonų maišelių. 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

32 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist