Vilniaus rinka

LAT: „Start Vilnius“ negrąžins 0,6 mln. eurų skolos „Air Lituanica“ valdytojai

Bankrutavusią oro linijų bendrovę „Air Lituanica“ valdžiusi bankrutuojanti įmonė „Air Vilnius Group“ negaus 615 tūkst. eurų kompensacijos iš Vilniaus savivaldybės valdomos „Vilniaus vystymo kompanijos“, prisijungusios „Air Vilnius Group“ buvusią akcininkę „Start Vilnius“.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) vasario 5 dieną nepakeitė žemesnės instancijos teismų sprendimų – pastarieji netenkino „Air Vilnius Group“ prašymo dėl kompensacijos už dalį „Start Vilnius“ neapmokėtų naujų akcijų.

Anot Aukščiausiojo Teismo, Vilniaus apygardos teismas ir Apeliacinis teismas teisingai konstatavo, kad pasibaigus akcijų apmokėjimo terminui išnyksta ir prievolė už jas sumokėti, nes sutartis tampa negaliojančia,.

 

„Atsakovė ( „Start Vilnius“ – BNS) ne tik prarado teisę įgyti sutartimi pirktas akcijas, bet ir susigrąžinti už jas padarytus didelio dydžio piniginius įnašus“, – rašoma LAT nutartyje.

Pagal 2015 metų kovą pasirašytą sutartį „Air Vilnius Group“, didindama įstatinį kapitalą, išleido 103,6 tūkst. naujų 28,96 euro vertės akcijų, o „Start Vilnius“ įsipareigojo už jas sumokėti 3 mln. eurų, ketvirtadalį sumos apmokant per 6 mėnesius, o likusią dalį – per 12 mėnesių nuo sutarties pasirašymo. „Air Vilnius Group“ teigimu, „Start Vilnius“ iki kreipimosi į teismą neapmokėjo 615,1 tūkst. eurų.

„Start Vilnius“ teismuose teigė, kad bendrovė neprivalo apmokėti akcijų, nes 2016 metų kovo 23 dieną pasibaigė jų pasirašymo sutartis, savo ruožtu „Air Vilnius Group“ tvirtino, jog likviduojant bendrovę, akcijas pasirašę, bet jų neapmokėję asmenys turi jas apmokėti, kaip numato sutartis, nepaisant to, ar terminas akcijų apribojimui yra suėjęs, ar ne.

 

Vilniaus apygardos bei Apeliacinis teismai nutarė, kad pasibaigus akcijų pasirašymo sutarčiai „Start Vilnius“ prievolė apmokėti jas išnyko. 

„Air Vilnius Group“ valdė 68,73 proc. „Air Lituanica“ akcijų. Dar 30,51 proc. akcijų priklausė daugiau nei 40 fizinių ir juridinių asmenų vienijančiai bendrovei „Air Lituanica Club“.

„Air Lituanica“ veiklą pradėjo 2013-aisiais ir dėl finansinių sunkumų ją nutraukė 2015-ųjų gegužę, o tų pačių metų rugpjūtį įmonei iškelta bankroto byla.

 

Autorė Roma Pakėnienė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mantas
Mantas
2 metus

“Air Lituanica” ne bankrutavo, o buvo sąmoningai subankrotinta Šimašiaus.

Kolis
Kolis
2 metus
Atsakinėti į  Mantas

Tai ir čia tas negeras Vilniaus “meras” nagus prikiso?!….

opšrus
opšrus
2 metus
Atsakinėti į  Mantas

Air Lituanica niekada ir neplanavo būti pelninga. Zuoko planas buvo 20 metų kišti į Air Lituanicą miesto pinigus. Visa Air Lituanicos valdyba buvo Zuoko draugai ir bendraminčiai. Ačiū Šimašiui, kad nukarpė šitą „lesyklėlę”.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button