Investicijų valdymo įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomo fondo „Lords LB Special Fund IV” įmonė „Orkela“ tarp Neries upės ir Lukiškių aikštės rekonstruojamame buvusios Šv. Jokūbo ligoninės komplekse grįžta prie pradinės idėjos ir jame ketina įrengti keturių žvaigždučių viešbutį.

„Iš esmės grįžtame prie pačio pirmojo mūsų projekto, kuriam yra gautas statybos leidimas, kuriam yra paruoštas techninis projektas“, – trečiadienį internetiniame seminare teigė „Lords LB Special Fund IV“ fondo valdytoja Anastasija Pocienė.

Pasak jo, projektą turėtų sudaryti keturios funkcinės zonos – keturių žvaigždučių viešbutis su konferencijų centru, mokymo ir administracinės patalpos bei automobilių aikštelė.

Dviejų viešbučio pastatų bendras plotas turėtų siekti 12,6 tūkst. kv. metrų, jame ketinama įrengti 272 kambarius ir 400 vietų konferencijų centrą, barą ir restoraną, SPA erdvę, treniruoklių salę, pirmuose aukštuose – parduotuves, kavines, restoranus. 

Pasak A. Pocienės, viešbučiui skirtų 5 aukštų pastatų baigtumas šiuo metu siekia 72 proc. 

„Vilniuje tai būtų antras pagal dydį viešbutis keturių žvaigždučių. Pirmas pagal dydį yra „Radisson“ su didelėmis konferencijų erdvėmis, mūsų viešbutis būtų antras pagal dydį ir lygiai taip pat būtų antras pagal dydį konferencijų centras. Mes orientuojamės į konferencijų segmentą, į verslo segmentą, nesiorientuojame į prabangų lankytoją“, – sakė A. Pocienė.

Anot jos, šiuo metu matomas didelis poreikis konferencijų erdvėms.

„Pagrindinis konkurentas, be abejo, yra kitoje upės pusėje, bet šiai dienai didelių erdvių Vilnius nelabai gali pasiūlyti. Jeigu „Radisson“ nepasiūlo arba yra užimtas, tai Vilnius tiesiog praranda galimybę organizuoti dideles konferencijas, didelius susibūrimus“, – teigė A. Pocienė.

Būsimo viešbučio operatoriaus A. Pocienė neatskleidė: „Šiuo metu vyksta derybos su keliais prekės ženklais. Kai turėsime galutinius derybų rezultatus, tai pranešime.“

Projekte taip pat numatoma įkurti mokyklą, skirtą 600 vaikų, amfiteatrą, taip pat patalpos biurams.

„Kiekvienas nuomininkas turės savo kaip ir individualų pastatą su savo atskirais įėjimais iš lauko ir iš esmės, kad ir bus vienoje teritorijoje, bet turės galimybę veikti kaip atskiro pastato nuomininkas su savo visiškai atskiru gyvenimu netrukdant vienas kitam“, – pasakojo A. Pocienė.

BNS Plius primena, jog iš pradžių teritorijoje Vasario 16-osios gatvėje buvo planuojama rekonstruoti keturis statinius ir statyti naują 272 kambarių viešbutį, kuriame kurtųsi tinklas „Clarion“,viešbučio bendras plotas turėjo siekti 17,6 tūkst. kv. metrų.

2023 metais paskelbta, jog planų dėl viešbučio atsisakyta, visas Šv. Jokūbo ligoninės kompleksas buvo išnuomotas „Royal Russell School“, tačiau 2023 metų lapkritį sutartis su ja buvo nutraukta.

A. Pocienė teigė, jog sutartis buvo nutraukta dėl nuomininko kaltės: „Šiai dienai santykio tarp „Orkelos“ ir nuomininko nėra, šiai dienai „Orkela“ neturi jokių teisinių ginčų iš nuomininko.“

Skelbta, jog į projektą ketinama investuoti daugiau kaip 55 mln. eurų, o statybas ketinama baigti 2025 metų pradžioje.

Redaktorė Roma Pakėnienė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

30 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist