Vilniaus rinka

G. Skaistė: Lietuva siekia, kad Vilniuje atsirastų ES pinigų plovimo prevencijos centras

Su Euro grupės (EG) pirmininku bei Airijos finansų ministru Paschaliu Donohoe trečiadienį susitikusi finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad su juo buvo aptartas ir naujos, už pinigų plovimo prevenciją atsakingos ES institucijos steigimo Vilniuje klausimas. Pasak jos, Europos Komisija pasiūlė naują pinigų plovimo prevencijos paketą, kuriame numatytas ir naujos atsakingos institucijos įkūrimas.

„Lietuva yra išsakiusi savo ambiciją, kad tokia institucija galėtų atsirasti Vilniuje ir kad Lietuva galėtų tapti pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centru. Tam turime tikrai didelį kompetencijų tinklą, turime daug fintech įmonių, kuriose tikrai gimsta daug talentų ir turime daug kompetetingų žmonių, pasiruošusių dirbti tokioje institucijoje“, – trečiadienį po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo G. Skaistė.

Pasak ministrės, Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių regione, išsakiusių ambiciją įkurdinti šią instituciją.

 

„Šiame regione, Šiaurės, Višegrado šalių regione, esame viena iš nedaugelio valstybių, kuri pareiškė norą tokią instituciją turėti būtent pas save“, – tvirtino G. Skaistė.

Dvišaliame susitikime taip pat buvo aptariamos euro zonos (EZ) ekonominės perspektyvos, ES fiskalinių taisyklių peržiūra, tolesnė fiskalinės politikos kryptis EZ mastu, procesas siekiant Bankų sąjungos užbaigimo, skaitmeninio euro projektas ir kiti 2022 m. Euro grupės darbotvarkės klausimai.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button