Iki šiol nesutariama, kaip dviračių paslauga paplito Europoje, bet tiksliai žinoma, kad pirmiausiai ši tradicija atsirado tarp baikerių, apie 1960-uosius Jungtinėse Valstijose. Tai buvo baikerių subkultūros dalis, kuomet motociklų savininkai susirinkdavo ir kartu plaudavo savo motociklus. Galiausiai ši paslauga greitai išpopuliarėjo ir tapo pelninga verslo sritimi visame pasaulyje.

Tobulėjant patiems dviračiams, atsirado poreikis steigti specializuotus dviračių švaros centrus. „BikeWASH“ švaros centrai pradėjo itin populiarėti popandeminiu laikotarpiu, kuomet vis daugiau žmonių panoro daugiau laiko praleisti gamtoje su šeima ir, aišku, dviračiu. Akivaizdu, kad nevisada lieka laiko tinkamai pasirūpinti savo ekologiškomis transporto priemonėmis. „BikeWASH“ paslauga pasiūlė būtent tai, ko reikia skubančiam žmogui – pasirūpinti jo dviračio ar paspirtuko švara.

Dviračių plovimo „BikeWASH“ paslauga pirmiausiai pristatyta Vilniuje

Vilniuje pirmoji mobili automatinė dviračių ir paspirtukų plovimo paslauga pristatyta dar 2019-aisiais.  Tuomet ši paslauga buvo naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir tarp Baltijos šalių.

„Idėją paversti realybe truko 2 metus. „BikeWASH“ paslaugas teikiame jau trečius metus, o pradėjome pristatyti paslaugą dalyvaudami velomaratonuose jau nuo 2019 m. Po to sekė plėtra, kurią vainikavo pirmasis dviračių plovyklų tinklas. Plovyklų tinklui pasirinkom būtent Vilnių ir klientai gali mus rasti keturiose Vilniaus vietose: Bernardinų sode, prie Baltojo tilto, Vingio parke, prie Žirmūnų paplūdimio, o nuo 2024 kovo 1-osios dar papildomai trijose vietose: prie Šilo tilto, Jeruzalėje prie dviračių tako (Kalvarijų, Ateities ir Jeruzalės gatvių sankryžoje) bei pačiame Ozo parke prie dviračių tako“, – mintimis apie „BikeWASH“ plėtrą dalinasi UAB „Itina“ direktorius Laimonas Jakas, „BikeWASH“ įkūrėjas.

Profesionalus plovimas – garantija dviračio ilgaamžiškumui 

„BikeWASH“ paslaugos yra itin patogios tiems, kurie neturi laiko ar noro savarankiškai valyti savo dviratį. Švaros centrų profesionalai naudoja specialius įrankius ir chemikalus, kurie padeda išvalyti transporto priemonę nuo sunkiausių nešvarumų ir dulkių. Šis procesas ne tik grąžina dviratį ar paspirtuką į pradinę būseną, bet taip pat ilgina jo tarnavimo laiką, nes nešvarumai ir dulkės gali pakenkti mechanizmo dalims ir sumažinti jų efektyvumą, lemti brangų remontą.

“Bike wash” siūlo įvairių rūšių plovimo paslaugas, pritaikytas pagal skirtingų klientų poreikius. Tai apima tiek paprastą dviračio valymą, tiek ir išsamesnę priežiūrą, įskaitant grandinės valymą ir tepimą, ratus, stabdžius ir kitas svarbias dviračio detales. Klientai gali pasirinkti iš įvairių paslaugų paketų, kurių kainos skiriasi pagal atliekamų darbų sudėtingumą ir eismo priemonės dydį. 

Kol dviratis plaunamas, galima mėgautis kava bei užkandžiais

Paslaugą „BikeWASH“ centruose atlieka operatorius, todėl klientas gali pasimėgauti skania itališka kava ar užkąsti. Šiuose švaros centruose siekiama, kad dviračio plovimas būtų malonus, nuotaikingas, todėl dauguma klientų švaros centrų kavinėse mėgaujasi draugiška aplinka, kol dviratį plauna operatorius. Pasak įmonės direktoriaus Laimono Jako, kai kurie klientai plauna patys, net šeimomis, todėl kartais tai jiems yra ir kaip pramoga, nes visiems yra smalsu išmėginti kitur nematytą ir neregėtą paslaugą.

„Mūsų „BikeWASH“ dviračių plovyklų centruose teikiamos gėrimų išsinešimui (kavos, arbatos, gaiviųjų gėrimų) ir užkandžių (ledų, batonėlių, picų, mini picų ir apkepėlių). Tuo tarpu vaikučiai gali pasimėgauti „BikeWASH“ centruose pastatytu mini golfo žaidimu. Artimiausiu metu taip pat bus galimybė prisipūsti padangas, be to, įsigyti labai geras dviračių pompas ir aksesuarus kaip gertuves“, – papildomų paslaugų sąrašu dalinasi įmonės direktorius Laimonas Jakas.

Švaros centruose – tik aplinkai draugiškos valymo priemonės

Pasak įmonės atstovo, žmonės iki šiol žavisi tokia „BikeWASH“ teikiama paslauga. Be to, tai – žalias verslas, o žaliojo verslo idėja visada traukia smalsuolius ir ne vien tik juos. Dviračių švaros centrai naudoja BIO ženklu žymimas plovimo priemones, todėl jos nekenkia aplinkai ir dviračiams.

„Kaip dviračių plovimo ekspertas norėčiau tik patarti dviračius plauti profesionaliai, nes kiekvienas daiktas turi savo savybes, kas tinka automobiliams, negali tikti dviračiams. Todėl „BikeWASH“ švaros centras yra subalansuotas dviračių plovimui, turiu mintyje vandens slėgius, chemiją“, – patarimais dalinasi įmonės direktorius.

Netolimoje ateityje – plėtra į kitas šalis

Paklaustas apie sezoniškumą, direktorius Laimonas tikina, jog sezoniškumas yra labai nedidelis, o ir jiems patiems reikalinga pertrauka. Norima atsikvėpti po maratonų ir perduoti įrangą techniniam aptarnavimui, todėl viskas tik į naudą. Galima ramiai dirbti ir nesukti galvos. Be to, šiuo metu derinamos plėtros dviejose šalyse, nes su įmone susisiekė užsienio verslininkai dėl galimybės gauti „BikeWASH“ franšizę.

Vilniuje „BikeWASH“ švaros centrus rasite:

  • Bernardinų sode, prie Vilnelės teniso kortų (darbo valandos: I-V: 16:00-21:00, VI-VII:11:00-20:00);
  • Baltasis tiltas (darbo valandos: I-V: 16:00-20:00, VI-VII: 11:00-20:00);
  • Vingio parke, už estrados (darbo valandos: I-IV: 16:00-20:00, V: 14:00-20:00, VI-VII: 11:00-20:00);
  • Ozo parke, prie dviračių tako (atidarymas 2024 kovo 1 d., darbo valandos: I-V: 15:00-19:00, VI-VII: 11:00-20:00);
  • Šilo tiltas, prie kartingo ir dviračių tako (atidarymas 2024 kovo 1 d., darbo valandos: I-V: 15:00-19:00, VI-VII: 11:00-20:00);
  • Žirmūnų g. 93C, prie Žirmūnų paplūdimio (darbo valandos: I-IV: 16:00-20:00, V: 14:00-20:00, VI-VII: 11:00-20:00);
  • Kalvarijų, Ateities ir Jeruzalės gatvių sankryža, Vilnius (atidarymas 2024 kovo 1 d., darbo valandos: I-V: 15:00-19:00, VI-VII: 11:00-20:00).

Daugiau informacijos apie paslaugą ir įkainius rasite interneto svetainėje https://bikewash.lt/

Galime teigti, kad „BikeWASH“ paslauga Vilniuje pasiekė naują lygį dviračių ir paspirtukų priežiūros srityje. Profesionalus dviračių plovimas ne tik palengvina gyvenimą (nereikia to daryti pačiam), bet ir padeda išlaikyti transporto priemonę ilgaamžę ir saugią naudoti (mažiau genda) bei teikia gerą emociją kuomet važiuojama švariu dviračiu.

Parengta bendradarbiaujant su UAB „Itina“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist