Lapkričio pabaigoje Seimui leidus parduoti maistą, kuris pasibaigus minimaliam tinkamumo vartoti terminui yra saugus ir tinkamas vartoti, prekybos tinklo „Norfa“ vadovas Dainius Dundulis tvirtina, kad jo vadovaujamos parduotuvės pokyčių imtis neketina. Pasak jo, „Norfa“ turi labai nedidelius nurašymus, tad tam nėra poreikio.

„Mes neskubame kažkokių sprendimų priiminėti, tikrai nieko nekeisime nuo sausio 1 d., mes kaip dirbome, taip ir dirbsime ir po to žiūrėsime, kaip įvykiai klostosi. Atvirai pasakius, turime labai nedidelius nurašymus. Tūkstančių tonų nurašymų neturime ir neturime šios problemos, išskyrus daržoves, bet jose galiojimo nėra. Mes galime parduoti, bet jų tokių niekas nebeperka“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė D. Dundulis.

„Yra dvejopas atsargų valdymas parduotuvėje. Ypač parduotuvėse, kur trūksta apyvartos, tai pagal lentynų dydį (…), parduotuvę reikia užkrauti prekėmis, kad ji gražiai atrodytų. Jeigu ji bus neužkrauta, pirkėjais žiūri nepatikliai ir tada yra tikimybė, kad jis mažiau lankysis“, – tvirtino jis.

D. Dundulis aiškino, kad yra prekybos tinklų, kurie gausiai nurašinėja prekes, tačiau „Norfa“ neturi šios problemos. Anot jo, nurašinėjami būna tik vaisiai ir daržovės, tačiau jie neturi galiojimo datos, taip pat nurašymai gali padidėti kalėdiniu laikotarpiu.

„Žinau, kad kai kurie tinklai krauna labai daug prekių ir po to labai daug nurašinėja, jiems tikrai yra bėda, bet mes kadangi visada siekiame prekiauti pigiau, negalime leisti daug nurašinėti ir stengiamės kitomis priemonėmis viską sutvarkyti, kad nebūtų perteklinių prekių“, – sakė „Norfos“ vadovas.

„Pas mus nurašymai būna labai nedideli, išskyrus kalėdinį periodą, jis būna sunkus, nežinome kiek nupirks ir tuo metu būna padidėję nurašymai, bet visu kitu metu nedaug nurašinėjame išskyrus vaisius ir daržoves. Joms neturime datos“, – pažymėjo jis.

Lapkričio pabaigoje Seimas priėmė siūlomas Maisto įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad maistas, kuris pasibaigus minimaliam tinkamumo vartoti terminui yra saugus ir tinkamas vartoti, gali būti parduotas. Pataisos įsigalios 2024 m. sausio 1 d.

Taip pat bus leidžiama vartotojams įsigyti ir vartoti saugių produktų ilgiau, taip mažinant mažmeninėje prekyboje susidarančių maisto atliekų kiekį.

Nuo naujųjų metų bus didinamas vartotojų sąmoningumas, tai yra, vartotojai bus skatinami vartoti saugų ir kokybišką maistą, paženklintą „Geriausias iki…“, nepaisant to, kad jo tinkamumo vartoti terminas yra pasibaigęs, taip keičiant neigiamas socialines normas šio maisto atžvilgiu ir skatinant domėjimąsi maisto ženklinimo žymų „Geriausias iki…“ ir „Tinka vartoti iki…“ skirtumais.

Numatoma, kad Maisto įstatymo projektu siūlomo pakeitimo galima ekonominė nauda siektų 147,6 mln. eurų per metus.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist