Gegužės 1-osios profesinė sąjunga (G1PS) praneša, kad praėjusią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų darbdavio veiksmų, siekiant sutrukdyti profesinės sąjungos veiklą.

Pasak įmonės „Barbora“ darbuotojų, pasikeitusi darbo apmokėjimo sistema drastiškai sumažino darbo užmokestį, tuo metu darbo grafikai įmonėje sudaromi taip, kad „praktiškai nelieka laiko pavalgyti“.

„Kartais tenka ieškoti ir būdų, kaip nueiti į tualetą, kol dar vairuoji, tiesiog čia, automobilyje. Būna, kad neužtenka laiko sustoti, turi skubiai pristatyti prekes“, – pranešime cituojamas „Barboros“ kurjeris.

Kartu su G1PS, darbuotojai ėmė ieškoti būdų, kaip organizuotis ir kolektyvai spręsti darbuotojų problemas. Tačiau, kaip teigia G1PS pirmininkė Emilija Švobaitė, darbuotojai susidūrė su įmonės „Barbora“ pasipriešinimu.

„Deja, tai ne pirmas kartas, kuomet – darbuotojams nusprendus įsteigti profesinę sąjungą – jie susiduria su įmonių pasipriešinimu. Šie žmonės staiga tampa nepageidaujamais: jie susiduria su persekiojimu, jiems pradedamas rodyti išskirtinis dėmesys, atliekami vidiniai tyrimai dėl šių darbuotojų elgesio, siūlomi net pinigai, kad tik toks žmogus išeitų iš darbo“, – komentavo E. Švobaitė.

Pasak E. Švobaitės, įmonė „Barbora“ galimai imasi spaudimo priemonių prieš darbuotojus.

„Tiesioginiai grasinimai, susiję su profesinės sąjungos veikla, dažniausiai išsakomi tiesiogiai žodžiu ar su užuolankomis. Darbuotojai pasitiki savo darbdaviais, todėl šių pokalbių, kaip galimų įrodymų teisme, neįrašinėja. Apmaudu, tačiau tada trukdymą profesinės sąjungos veiklai yra labai sunku įrodyti. Tikimės, kad šis atvejis bus kitoks ir teisėti darbuotojų interesai bus apginti“, – sakė E. Švobaitė.

G1PS primena, kad vadovaujantis Baudžiamuoju kodeksu, trukdymas profesinių sąjungų veiklai baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu.

„Sodros“ duomenimis, sausio 19 d. „Barboroje“ dirbo 896 darbuotojai, kuriems lapkritį mokėtų atlyginimų vidurkis siekė 1369,35 euro (apie 909 eurus „į rankas“).

Juridinių asmenų registro duomenimis, „Barborą“ valdo „Vilniaus prekyba“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

25 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist