Vilniaus rinka

Akumuliatoriniai įrankiai ar prietaisai su laidu – ką pasirinkti?

Kuomet ieškote įrankių darbui namuose, dirbtuvėse ar objekte, tikriausiai susiduriate su dilema – ar geriau rinktis akumuliatorinį, ar tiesiog laidinį, elektrinį įrankį. Abu įrankių tipai turi savo privalumų ir trūkumų. Debatai dėl to, kuris iš jų geresnis tęsiasi jau labai ilgai, tačiau, jeigu reikėtų pasirinkti, kuris iš šių dviejų tipų būtų pranašesnis? Ar iš viso įmanoma nustatyti konkrečiai ir faktiškai pranašesnę įrankių rūšį? Panagrinėsime elektrinių įrankių gamą bei išsiaiškinsime, ką vertėtų žinoti prieš perkant ir kaip pasirinkti taikliausiai.

Akumuliatoriniai įrankiai – privalumai ir minusai

Akumuliatorinių įrankių privalumus reikėtų pradėti nuo jų mobilumo. Galimybė įrankį patogiai nusinešti ten, kur vyksta darbas ir neprisirišimas prie laidų yra vienas iš didžiausių patogumų dirbant ne tik namie, bet ir bet kur kitur. Ypač svarbu, kada dirbate ten, kur mažai vietos arba sunku pasiekti kokį nors tarpą. Ant grindų besimėtantys laidai visuomet kelia didesnę riziką užkliūti bei apriboja darbo vietą.

Taip pat šie įrenginiai yra kompaktiškesni ir ergonomiškesni. Akumuliatoriniai įrankiai dažniausiai turi kiek didesnę apatinę dalį (mat ten dažniausiai tvirtinama baterija), tačiau iš esmės jie telpa visur. Modernios ličio jonų baterijos turi ganėtinai ilgą tarnavimo laiką ir išlaiko ganėtinai didelį energijos kiekį. Jeigu užsuktumėte čia – https://www.varle.lt/akumuliatoriniai-irankiai/, ir pasižiūrėtumėte, kokie įrankiai yra pasiūloje, visi, prestižinių prekės ženklų gaminiai būtų su aukščiausios klasės pakraunamais akumuliatoriais. Baterijos darbo trukmė nebėra toks didelis minusas, kaip anksčiau.

 

Kad jau prakalbome apie minusus, negalima nepaminėti jų nepaminėti. Didžiausia akumuliatorinių įrankių problema, turbūt yra tai, jog išsikraunant akumuliatoriui jie tolygiai praranda galią. Be to, tuo metu, kada įrankis kraunasi, jūs negalite su juo dirbti. Per ilgą laiką baterijos tarnavimo laikas ateina į pabaigą ir akumuliatorinis įrankis praranda savo potencialą. Negana to, baterijos padidina įrankio gabaritus bei svorį. Jie būna sunkesni už laidinius įrankius. 

Elektriniai, laidiniai įrankiai – privalumai ir minusai

Laidinių elektrinių įrankių privalumus reikia pradėti nuo baterijos ir veikimo ilgaamžiškumo. Šis įrankis veiks tol, kol jį būsite prijungę prie elektros srovės. Skirtingai nei su akumuliatoriniu įrankiu, jums nereikės rūpintis dėl to, kaip suprastėja jo veikimas, kuomet išsikrauna akumuliatorius. 

Be to, laidiniai įrankiai paprastai turi didesnį darbinį pajėgumą (pvz., sukimo momentą). Štai laidinis perforatorius visuomet turėtų pasiūlyti didesnį našumą nei akumuliatorinis perforatorius, tačiau, kaip jau minėjome, įvairi įranga gali būti naudojama skirtingose vietose, todėl abiejų rūšių perforatoriai tikrai atrastų sau naudingą darbo aplinką. 

 

Ties tuo reikėtų pereiti nuo privalumų, prie minusų. Šie įrankiai yra labai mažai mobilūs ir su jais reikia ir įmanoma dirbti tik ten, kur arti turite elektros lizdą. Taigi, jeigu norite su laidiniu įrankiu kažką įgręžti, įsukti ar priveržti toliau nuo pastatų ir elektros lizdų, teks su savimi vežiotis ilgus prailgintuvų laidus arba generatorių. Su laidiniu įrankiu dirbti tikrai nėra taip patogu, kaip su akumuliatoriniu. Be to, ne visada užtenka ir pačio laido ilgio. 

Verdiktas

Viskas priklauso nuo to, kokį darbą atliekate ir kokių dalykų tikitės. Nors laidiniai elektriniai įrankiai siūlo aukštesnį patikimumą ir didesnę galią, jie nėra tokie mobilūs ir patogūs darbui sunkiau prieinamose vietose. Laidiniai įrankiai tarnaus, ko gero, ilgiau nei akumuliatoriniai, iki kol pastebėsite susilpnėjusį veikimą arba galios netekimą. Tačiau, kadangi juos naudojame skirtingiems darbams ir vieni pirkėjai labiau vertina mobilumą, o kiti – galią ir patikimumą, diskusijos ir debatai virs dar ilgai!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button