MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: VITP
Užsienio investicijos

„Valoe“ tęsia investicijas Visorių IT parke

Suomijos energetikos sprendimų bendrovė „Valoe“ tęsia pernai pradėtą investicijų projektą Visorių IT parke. Bendrovė su Lietuvos saulės modulių gamintojais „SoliTek“ pasirašė įrangos ir pagamintos produkcijos pirkimo sutarčių už 11,3 mln. eurų ir jau šį rudenį saulės elementų ir modulių metiniai gamybos pajėgumai bus padidinti iki 180 MW, teigiama bendrovės pranešime. 

Bendrovė „Valoe“ Vilniuje investuoja į naujos kartos dvipusių IBC (Interdigitated Back Contact) saulės elementų ir modulių gamybos technologiją. 

Kaip rašoma pranešime, naujo tipo saulės elementų efektyvumas siekia daugiau nei 23 proc., o tai jai suteiks galimybei ilgiau ir pigiau gaminti elektrą.

„Ši sutartis žymi svarbų etapą mūsų įmonėms: suomiai, Visoriuose įrengdami saulės elementų gamybos technologijas, leis mums čia gaminti dar daugiau saulės elementų ir modulių ir prisitaikyti prie augančios paklausos tiek Lietuvoje, tiek Skandinavijos šalyse“, – sakė „SoliTek“ įmonę valdančios bendrovės „Global BOD Group“ valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius.

Pasak V. Janulevičiaus, bendrovės „Valoe“ kartu su įmone „SoliTek“ pasirašyta sutartis žymi ir naują etapą plėtojant Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskelbtą investicijų Visorių informacinių technologijų parke (VITP) programą, pagal kurią per keletą metų parke numatyta investuoti per 32 mln. eurų ir sukurti 700 darbo vietų.

Pagal šią sutartį, Visoriuose į mokslinių tyrimų centrus jau suplanavo investuoti bendrovė „Intersurgical“, „Global BOD Group“ ir įmonė „Visorių informacinių technologijų parkas“.

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus, alternatyviosios energetikos inovacijos yra viena sričių, kuri ateityje augins mūsų ekonomiką. Tuo metu Visorių IT parkas, perimantis ministerijos įgyvendinamos inovacijų reformos dvasią, su šia sutartimi tampa svarbiausiu saulės energetikos technologijų vystymo centru Lietuvoje.

Ieva Vidūnaitė (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Buvęs „Yahoo“ viceprezidentas perka bendrovę „Inovacijų erdvė“

BNS

Sveikatingumo paslaugų startuolis „Urban“ atidarys padalinį Vilniuje

Evaldas Činga

Pasaulinė transporto pramonės paslaugų lyderė steigia paslaugų centrą Vilniuje

Evaldas Činga

Lietuvoje kuriasi Prancūzijos ir Britanijos mokėjimų įmonės

BNS

Izraelio IT startuolis „Exai“ atidarys padalinį Vilniuje

BNS

Vilniuje įmonę įsteigė Suomijos teisinių paslaugų įmonė „Fondia“

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika