Suomijos finansinių technologijų bendrovė „Saldo Finance Plc“, plėtojanti atsakingo skolinimo sprendimus, pranešė per ateinančius metus planuojanti dvigubai padidinti produktų kūrimo komandą Vilniuje. Sekančių metų sausio mėnesį įmonė tikisi pradėti Lietuvoje ir paskolų teikimo veiklą.

2006 m. įkurta „Saldo“ yra tarptautinė paskolų teikėja, siūlanti lanksčias paskolas vartotojams ir verslui. Bendrovė yra sukūrusi visiškai automatizuotą paskolų teikimo sistemą, kurioje kliento identifikavimas , kreditavimo sprendimai ir pinigų pervedimai optimizuoti taip, kad būtų naudinga galutiniam naudotojui. „Saldo“ pranašumas–itin automatizuota vertinimo sistema, kurioje pasitelkus dirbtinį intelektą ir mašininį mokymąsi įvertinamas klientų mokumas ir garantuojamas greitas ir atsakingas sprendimas dėl paskolos“, – aiškina „Saldo Finance“ vadovas Jarkko Mäensivu. Visiškas automatizavimas leidžia momentiškai teikti individualizuotus paskolų pasiūlymus tiek fiziniams asmenims, tiek mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Priešingai nei daugelis kitų pradedančiųjų bendrovių, rengusių ne vieną finansavimo paieškos etapą, „Saldo“ tapo viena didžiausių Suomijos finansinių technologijų bendrovių augdama natūraliai. Bendrovė finansuoja plėtrą reinvestuodama uždirbtą pelną. Turėdama daugiau kaip 500 000 klientų ir 54 mln. eurų metinę apyvartą, gegužę „Saldo“ sėkmingai įžengė į Švedijos vartojimo paskolų rinką ir 2021 m. sausio mėnesį tikisi pradėti paskolų teikimo veiklą Lietuvoje.

Lietuvoje „Saldo“ pirmiausia pasiūlys vartojimo paskolas, o tada išbandys paskolų smulkiajam ir vidutiniam verslui perspektyvas vietos verslo aplinkoje. „Lietuva suteikia puikią prieigą prie informacijos, kuria remiamės atlikdami kreditavimo sprendimus, kaip antai duomenys iš Lietuvos banko ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos. Taip pat šioje šalyje užtikrinamas aiškus atsakingo skolinimo reguliavimas. Privačių asmenų įsiskolinimo lygis Lietuvoje – vienas žemiausių Europoje, – kalba J. Mäensivu. – Dėl to nedvejodami pasirinkome Lietuvą, žengdami dar vieną augimo strategijos žingsnį.“

„Saldo“ pranešė apie šį sprendimą tokiu metu, kai vis labiau populiarėja skolinimasis iš alternatyvių paskolų teikėjų. Nors COVID-19 pandemija visuotinai nusmukdė vartojimo paskolų rinką, vartotojai, užuot skolinęsi iš bankų, vis dažniau naudojasi alternatyviais finansavimo sprendimais. Negana to, apie 35 % Lietuvos namų ūkių kitais metais planuoja didesnes išlaidas, todėl šalies vartojimo paskolų rinka turėtų atsigauti.

Lietuvoje „Saldo“ mato ne tik naują rinką, bet ir puikią bazę produktams vystyti. „Lietuvos technologijų specialistai, verslui palanki aplinka ir pažangiu mąstymu paremtas reguliavimas yra tos priežastys, dėl kurių nusprendėme padvigubinti čia dirbančių produkto kūrėjų skaičių, – aiškina J. Mäensivu. – „Investuok Lietuvoje“ ir kitų valstybinių agentūrų pagalba bei bendradarbiavimas prisidėjo prie sprendimo pradėti veiklą Lietuvoje.“

„Saldo“ ketina papildyti savo komandą Lietuvoje PHP ir .NET programuotojais, kurie bus atsakingi už bendrovės produktų portfelio plėtrą, palaikant tarptautinį augimą. Ilgainiui atsiras ir kitų galimybių finansų ir technologijų specialistams, nes „Saldo“ ateinančiais metais planuoja toliau didinti komandos narių skaičių. Bendrovė išsiskiria pasitikėjimu grįsta skandinaviška darbo kultūra ir suteikia galimybių tobulinti įgūdžius dirbant su pažangiausiomis technologijomis ir programinės įrangos kūrimo priemonėmis.

Be to, „Saldo“ vadovai skaito paskaitas Suomijos ir Lietuvos universitetuose. Pasak Saldo Finance UAB vyriausiojo teisės ir atitikties pareigūno Petro Dubinsko, kuris dėsto investicijų valdymą ir finansų inžineriją Vilniaus universitete, bendrovė mielai priims paskutinių kursų studentus atlikti praktiką arba į pareigas, galinčias tapti laipteliu tolesnei karjerai. „Mes taip pat suinteresuoti aptarti galimą bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų srityje su Lietuvos universitetais“, – teigia jis.

„Saldo“ yra patyrusi finansinių technologijų srities bendrovė, o komandos plėtra Vilniuje patvirtina miesto, kaip regione stipriausio finansinių technologijų centro, statusą, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas. – Lietuvos pažangi reguliavimo aplinka, kvalifikuoti programuotojai ir sėkminga naujokų integracija ne tik padeda pritraukti naujų finansinių technologijų bendrovių, bet ir palengvina spartų jų augimą.“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.