Tarpusavio skolinimo kompanija „Lendwill“ paskelbė apie planus įsteigti strateginį operacijų centrą Lietuvoje. Neseniai iš Lietuvos banko gavusi tarpusavio skolinimo platformos operatoriaus licenciją, „Lendwill“ tikisi iki metų pabaigos įsteigti biurą Vilniuje ir netrukus šalyje paleisti savo programėlę.  

Osle įsikūrusi „Lendwill“ yra tarpusavio skolinimo platforma, kurios naudotojai gali skolintis, skolinti ir dalintis nedidelėmis pinigų sumomis, naudojant programėlę, kurios formatas primena  populiarią pažinčių platformą „Tinder“. „Lendwill“ kaip bendrovės vystymasis buvo paskatintas asmeninės įkūrėjos ir generalinės direktorės Anželikos Osmanovos patirties bei noro užpildyti jau veikiančių skolinimosi platformų spragas. 

„Kai studijavau Norvegijoje, susidūriau su iššūkiais, kylančiais skolinantis nedideles sumas iš bendraamžių“, aiškina ji. „Be psichologinių barjerų, neleidžiančių žmonėms prašyti tokių paskolų, pastebėjau ir kitą esminę problemą: tuo metu nebuvo mechanizmo, kuris leistų fiksuoti ir išsaugoti paskolų grąžinimo istoriją kaip asmens charakterio ir finansinio patikimumo įrodymą“. 

Naudodama blokų grandinės (angl. blockchain) technologija, „Lendwill“ būtent ir sukuria tokį naudotojų kredito įrašą, kuri galima patikrinti esant bet kuriame pasaulio taške, ar pateikti kaip įrodymą. Taikant šį metodą mažinama skolinant kylanti rizika ir nerimas dėl skolinimosi, didinamas sandorio šalių pasitikėjimas viena kita ir keičiama bendra skolinimosi patirtis. 

„Mūsų klientai yra įvairūs asmenys, ieškantys lanksčių ir prieinamų skolinimosi galimybių, o taip pat tie, kurie nori finansiškai paremti kitus žmones bei į juos investuoti. Vertiname bendruomenės galią ir tikime, kad puoselėdami tarpusavio ryšius galime paskatinti finansinę įtrauktį ir žmonių įgalinimą“, – sako A. Osmanova. 

Nuo pat įkūrimo 2018 m. „Lendwill“ nuolat siekia tobulinti savo produktą – gerinti naudotojo patirtį, optimizuoti saugumo priemones ir plėsti funkcijų spektrą, kad pasiūlytų visapusiškus mikrokreditavimo sprendimus. Pasak A. Osmanovos, naujasis Lietuvos biuras atliks svarbų vaidmenį plėtojant „Lendwill“ produktą. 

Rinkdamasi naująją vietą, „Lendwill“ daugiausia dėmesio skyrė ES regionams, kuriuose klesti finansinių technologijų ekosistema ir yra palanki reglamentavimo aplinka. Iš visų reikalavimus atitinkančių šalių, būtent Lietuva įmonei pasirodė kaip tinkamiausias variantas. Kaip aiškina A. Osmanova, šalies patrauklumą lemia keletas veiksnių. 

„Visų pirma, progresyvi šalies reglamentavimo sistema užtikrina darnią pusiausvyrą tarp vartotojų apsaugos ir verslumo laisvės, kas savo ruožtu sukuria idealią aplinką mūsų novatoriškiems finansinių technologijų (angl. fintech) sprendimams klestėti. Be to, strateginė Lietuva suteikia mums prieigą prie didžiulės ES rinkos, kurioje yra daugiau nei 500 mln. vartotojų, todėl galime plėsti savo pasiekiamumą ir veiklos apimtį. Taip pat turėjome itin teigiamą patirtį su atsakinga Lietuvos institucija, kuomet buvome maloniai nustebinti galimybe tiesiogiai bendrauti su Lietuvos banku“.  

Be kitų profesionalų, „Lendwill“ Lietuvoje ieškos ir atitikties bei kovos su pinigų plovimu specialistų.  

„Siekiame sukurti gerą aptarnavimą vietinei rinkai, todėl ieškosime klientų aptarnavimo specialistų, mokančių šalyje paplitusias kalbas, ir, galimai, keleto žmonių, dirbančių mokslinių tyrimų ir plėtros srityje“, priduria A. Osmanova.  

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Elijaus Čivilio, „Lendwill“ prisijungia prie gyvybingos šalies fintech ekosistemos, kuri teikia didelę paramą pradedantiesiems startuoliams.  

„Tikiu, kad Lietuvoje „Lendwill“ ras sau tinkamus talentus ir verslo aplinką, kuri leis šiam startuoliui kurti vertę savo klientams, plėstis visoje Europoje ir toliau keisti mikrokreditavimo nišą“. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist