Užsienio investicijos

Auganti Islandijos pigių skrydžių bendrovė PLAY steigs biurą Vilniuje

Nauja auganti Islandijos pigių skrydžių bendrovė PLAY ką tik paskelbė gruodį ketinanti atidaryti administracinių paslaugų ir techninės pagalbos biurą Vilniuje. Oro vežėjo centrinė būstinė ir dabartinis skrydžių vykdymo centras liks Islandijoje, taip pat Islandijoje liks skrydžių ir keleivių salonų įgulos. Ši plėtra kurs naujas darbo vietas, o esamuose padaliniuose etatų mažinama nebus. Vilniaus biuras vykdys įvairias administracines ir technines funkcijas, palaikydamas bendrovės pamatines vertybes: punktualumą, paprastumą, laimę, žemas kainas ir saugumą. PLAY tikisi Vilniuje per kelis mėnesius rasti apie 15–20 IT, skaitmeninės plėtros, rinkodaros, finansų ir klientų aptarnavimo specialistų.  

PLAY yra naujos pigių skrydžių oro linijos, šiuo metu vykdančios skrydžius tarp Islandijos ir Europos naujuoju „Airbus“ laineriu. Reikjavike 2019 m. svarios patirties aviacijos pramonėje sukaupusios komandos įsteigta bendrovė išnaudojo pernai sparčiai besivysčiusią, kintančią rinką ir įspūdingai išaugo.  

Islandijos transporto tarnyba oro linijoms oro vežėjo pažymėjimą (OVP) suteikė gegužę, ir birželio 24 d. ji pradėjo „A321NEO“ laineriu skraidinti maršrutu Reikjavikas–Londonas, prie kurio birželį ir liepą pridėti dar šeši maršrutai į Europą. PLAY jau skraidina trimis „A321NEO“ laineriais ir rengiasi iki 2022 m. antrojo ketvirčio padidinti bendrovės lėktuvų parką iki šešių. Plėtra sutaps su ruošimusi organizuoti naujus skrydžius į JAV. Bendrovė tikisi iki 2025 m. turėti daugiau nei 15 lainerių, skraidančių įvairiomis kryptimis į Šiaurės Ameriką ir Europą. Oro vežėjas iki šiol jau yra nuskraidinęs 70 tūkstančių keleivių.  

 

Dabar bendrovė turi tris lainerius, skraidančius šešiolika maršrutų, ir 136 darbuotojus, bet PLAY generalinis direktorius Birgir Jónssonas viliasi darbuotojų skaičių padvigubinti iki kitos vasaros.  

 „Dalį PLAY administracinių funkcijų perkeldami į Lietuvą, užsitikriname prieigą prie daugiau specialistų. Pavyzdžiui, PLAY centralizuotam „hub-and-spoke“ (liet. „ašies ir stipinų“) verslo modeliui reikės visą parą 7 dienas per savaitę veikiančio paslaugų centro, kuris neprivalo būti tik Islandijoje, nes dauguma klientų nekalba islandų kalba“, – tikina B. Jónssonas. 

 Naujasis biuras padės ugdyti tarptautinės bendrovės kultūrą, leis užmegzti santykius su naujais vietiniais tiekėjais, paslaugų teikėjais ir kitais partneriais. Padalinio Lietuvoje vadovas Kęstutis Jasiulevičius jau pasamdytas, o darbuotojų kitoms pareigoms paieška prasidės netrukus. 

 

 „Lietuva gali pasiūlyti aukštą išsilavinimą turinčių gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos specialistus, kurie yra lankstūs, motyvuoti ir daugiakalbiai. Šalis taip pat suteikia nuostabų kainos ir kokybės santykį bei reikiamas sąlygas plėsti verslą, – sako „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis. – Džiugu matyti, kad tą įvertina tokia perspektyvi skrydžių bendrovė kaip PLAY.“ 

Pirminiame viešame akcijų siūlyme (IPO) PLAY sėkmingai surinko 90 mln. USD naujo kapitalo, jos akcijomis prekiaujama Islandijos „Nasdaq“ „First North Growth Market“ biržoje. Per ateinančius mėnesius PLAY tinklas plėsis – bendrovė skraidins naujomis kryptimis į Europą ir Šiaurės Ameriką, – taip pat bus ruošiamasi 2022 m. pavasarį prasidėsiančioms „hub-and-spoke“ operacijoms. 

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ČiaViskasOK
ČiaViskasOK
1 mėnesį

O kokiu pagrindu mes džiaugiamės tokiais dalykais? Kodėl mes vadiname tai investicijomis? Gal IT specialistai Lietuvoje darbo surast negali? Gal jie darys kažką ką galima parduoti? Gal jie mokės kažkokius mokeščius? Investicija yra tada, kai pasodino medį ir jis auga o kada Vilniuje atsidaro naujas Mac Donaldas tai yra verslo plėtra. 90% “investicijų į Lietuvą” yra kada samdai darbuotojus kurie patys nieko nevysto o tiesiog aptarnauja tuos kas kuria pridėtinę vertę, maža to dažniausiai samdomi specialistai, kurių ir taip velniškai trūksta. Nusiimkime rožinius akinius Vengrijos FDI 240 o Lietuvos 16

Niekas neaisku
Niekas neaisku
1 mėnesį
Atsakinėti į  ČiaViskasOK

Taip ir nesupratau kas blogai?

Remis
Remis
1 mėnesį
Atsakinėti į  ČiaViskasOK

Kokie dar 16? Iš kur tokie skaičiai? fDi reitinguose Vilius yra beveik visur top dešimtuke.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button