Lietuvos vardas atsirado pasauliniame robotikos žemėlapyje – Lietuvos robotikos asociacija šiemet tapo Tarptautinės robotikos federacijos (ang. International Federation of Robotics, IFR), vienijančios daugiau nei 80 didžiausių robotikos rinkos atstovų iš 20 pasaulio valstybių, nare.

Nuo šiol Lietuvos robotikos sektoriaus statistika taps bendro duomenų banko dalimi – Lietuvos robotikos asociacija, glaudžiai bendradarbiaujanti su Lietuvos statistikos departamentu, šiuo metu atliekančiu išsamų Lietuvos įmonių tyrimą su atskira robotikos dalimi, skirta metinei šalies robotikos sektoriaus apžvalgai, nuo šiol teiks tikslius duomenis ir federacijos skelbiamiems pasaulio robotikos statistikos raportams.

Tapus pasaulinės ekosistemos dalimi atsiveria prieiga prie informacijos ir rinkos lyderių gerųjų pavyzdžių, o taip pat leis Lietuvos robotikos rinkos žaidėjams pristatyti savo kuriamas inovacijas pasauliniu mastu, o tai gali tapti tiltu į naujas rinkas.

„Prisijungimas prie IFR yra žingsnis siekiant parodyti Lietuvos robotikos sektorių ir čia kuriamas inovacijas kaip niekuo nenusileidžiančias ar net lenkiančias kitų pasaulio šalių kūrėjus. Robotikos industrija yra sparčiai auganti ir besivystanti sritis, žengianti į įvairius pramonės, paslaugų sektorius ir į kasdienį mūsų gyvenimą. Lietuvai svarbu būti didesnės komunikacijos ir inovacijų platformos dalimi, kurioje patirtimi ir žiniomis dalijasi rinkos lyderiai. Vadovaudamiesi pasauline patirtimi galėsime geriau formuoti vietinės pramonės skaitmenizavimo viziją, vystyti Lietuvos inovacinę aplinką ir sparčiau diegti naujausias technologijas, kaip kolaboratyvūs robotai, dirbtinis intelektas, daiktų internetas ir t. t.“, – komentavo Daumantas Simėnas, Lietuvos robotų asociacijos vadovas.

Lietuvos robotikos asociacija (LRA) vienija robotikos sprendimus kuriančias ir diegiančias įmones. LRA teikia tarpininkavimo, brokeriavimo, technologinių sprendimų ir finansinių priemonių paieškos paslaugas, konsultuoja įmones, kurios nori diegtis robotikos automatikos sprendimus. Asociacija siekia tapti vieno langelio principu veikiančia įstaiga, teikiančia informaciją visais su robotika susijusiais klausimais Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvos robotikos asociacija jau yra euRobotics asociacijos nariai, Europos Komisijos Horizon 2020 skaitmeninių inovacijų centrų tarptautinių tinklų L4MS, DIH², I4MS dalimi.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist