Statybos Vilniuje

„Vilniaus nacionalinis stadionas“: laukiame informacijos iš institucijų apie konkurso terminus

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ iš atsakingų institucijų laukia oficialios informacijos apie tolesnius nacionalinio stadiono statybų konkurso organizavimo terminus, Eltai nurodė įmonės vadovas Renatas Načajus.

„Šiuo metu esame preliminaraus pasiūlymo vertinimo stadijoje – antradienį, vykdant Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) nutartį, buvo pateiktas mūsų preliminarus pasiūlymas. Taip pat iš atsakingų institucijų laukiame oficialios informacijos apie tolesnius konkurso organizavimo terminus“, – Eltai perduotame komentare sako „Vilniaus nacionalinio stadiono“ vadovas.

Bendrovė savo tolesnius veiksmus žada atskleisti po to, kai bus gauti minėti atsakymai.

 

ELTA primena, kad spalio viduryje paskelbta, jog baigėsi kone pusmetį trukusios Vilniaus savivaldybės, Vyriausybės ir potencialaus koncesininko „Axis Industries“ derybos dėl nacionalinio stadiono. Sutarta ne tik dėl finansinių, techninių ir teisinių Daugiafunkcio centro projektų aspektų, bet ir įvairių smulkmenų, kaip stadiono dangos. Bendra projekto vertė – 80 mln. eurų, o nacionalinio stadiono vertė – apie 33 mln. eurų. Daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų bus skirtas sveikatinimui, ugdymui ir užimtumo skatinimui.

Vilniaus nacionalinis stadionas
Tačiau spalio 19 dieną paskelbta, kad LAT tenkino ieškovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ieškinį, panaikino sprendimus, kuriais bendrovei neleista dalyvauti stadiono statybų konkurse dėl techninių projekto pateikimų niuansų, ir uždraudė Vilniaus miesto savivaldybei pasirašyti sutartį su konkursą laimėjusia bendrove „Axis Industries“.

Kasacinis teismas taip pat savo iniciatyva pritaikė laikinąją apsaugos priemonę – įpareigojo savivaldybę nesudaryti koncesijos sutarties su „Axis Industries“, iki nebus priimtas ir įvertintas ieškovės pasiūlymas bei priimtas galutinis sprendimas dėl konkurso rezultatų. Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

 

Kaip pirmadienį žurnalistams sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, dabar procedūrose grįžtama atgal.

„Grįžtame į preliminarių pasiūlymų metą, Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) fiksuosime, kaip teikiamas pasiūlymas, toliau jį vertinsime, vertinsime ir dalyvio kvalifikaciją. Kelias, kurį turime dar nueiti, netrumpas, bet tikimės tai padaryti per artimiausią mėnesį, panašiai laiko suteiksime deryboms“, – teigė administracijos vadovas.

Jo teigimu, planuota stadiono statybų pabaiga 2022 metais yra vis dar tikėtina data.

 

„Kol kas nematome prasmės tą datą koreguoti“, – teigė P. Poderskis.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“, bendradarbiaudamas “ Amsterdam Arena“ ir „KAYI Insaat“ grupe, konkurse siūlė 77,886 mln. eurų vertės projektą.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button