Statybos Vilniuje

Vietoj Senamiesčio siurblinės – prabangūs butai (vizualizacijos)

1988 metais statytą nebenaudojamą siurblinę, esančią Vilniaus senamiestyje (Maironio g. 27A), UAB „Aketuri architektai“ planuoja pritaikyti gyvenamajai paskirčiai. Rekonstravus vieno aukšto statinį, norima įrengti 3 butus ir tiek pat požeminių vietų automobiliams, o dalyje sklypo – ir viešąją erdvę.

Visuomenės svarstymui 2021 m. gruodžio 21 d. bendrovė pristatys infrastruktūrinio pastato projektinius pasiūlymus. Savivaldybė šiam projektui dar nėra pritarusi.

Sklypas priklauso kultūros paveldo vietovei. Čia galioja Senamiesčio apsaugos reglamento reikalavimai, kurie neleidžia didinti tūrio ir aukštingumo, tad, pasak projektuotojų, rekonstruojamo pastato tūris (5790 kub. m) liks toks pat, jis nebus didinamas. Išliks ir esamas aukštų skaičius.

 

Netoli Tymo turgaus, Vilniaus gynybinės sienos (bastėjos) esantis sklypas jau tapęs miestiečių susirinkimo vieta ir natūraliai besiformuojančia viešąja erdve. Projekto vystytojai žada, kad ant siurblinės stogo Šv. Kazimiero gatvėje esanti apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria vaizdas į Vilnelės slėnį ir Užupį, bus išsaugota, sutvarkyta ir išlaikyta viešam naudojimui skirta erdve. Ją projektuotojai žada saugoti, neužgožti ir architektūriniais elementais akcentuoti miesto panoramas.

Vilniečiai kviečiami išsakyti savo pastabas vystytojų parengtiems projektiniams pasiūlymams. Pasiūlymus dėl Maironio g. 27A projektinių pasiūlymų galima teikti iki gruodžio 21 d. elektroniniu paštu [email protected]
Aptarimas su visuomene vyks nuotoliniu būdu, 2021 gruodžio 21 d. 16 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
44 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Adele
Adele
1 mėnesį

Cia tiktu pasieniais paseti piliaroziu. Net Briuselyje senamiestyje ju yra. Daugiametes, grazios geles, auga prie sienu.

SALOMEJA NERIS
SALOMEJA NERIS
1 mėnesį

LAUKIAM VILNIAUS ISBRAUKIMO IS UNESCO SAUGOMU SENAMIESCIO SARASU….LIETUVIS 1939 SUSIGRAZINES VILNIU ELGIASI SU JUO KAIP OKUPANTAS…GRIOVE IR NIOKOJO JI VISA SOVIETMETI , GRIAUNA, NIOKOJA IR NEPRIKLAUSOMYBES LAIKAIS…SOVIETAI NIOKODAMI VILNIAUS MIESTO GINYBINE SIENA PASTATE SIURBLINE , NAUJI OKUPANTAI TESIA PRADETA DARBA PLESDAMI PRADETA SOVIETU JUODA DARBA..VIETOJE TO KAD SIURBLINE IS VIS NUGRIAUTI , BRUTALIAUSIU BUDU JA PLECIA …SAKYCIAU TIKRAI VILNIUS NENUSIPELNO TOKIU LIETUVISKUJU BARBARU NIOKOJIMO ..PASAKYSIU SVENTVAGISKA MINTI…GAL TIKRAI VILNIUS PATEKO NE I TOS TAUTOS RANKAS GAL TIKRAI LENKU RANKOSE JIS BUTU TVARKOMAS IR RESTAURUOJAMAS O NE KAIP DABAR… NIOKOJAMAS TOLIAU…LIETUVIAI APSKRITAI NETURI ZALIO SUOPRACIO KA JIE TURI IR KAIP KAIMIECIAI… Skaityti daugiau

Darius
Darius
1 mėnesį

Nereikės važiuoti į Egiptą. Piramidės čia pat, Vilniaus senamiestyje. Turbūt bus spekuliuojama, kad nei tūris, nei aukštingumas nepadidėjo. Gaila, kad architektų “pareiga” tik išlaužti maksimumą. Visa kita nebesvarbu.

Ona
Ona
1 mėnesį

Bet juk akivaizdu, kad nuo Bokšto g. pusės tūris iškeltas, užstoja dalį peizažo, šalia Šimaitės g. – papildomas tūris, kurio dabar nėra. Gal pamiršot, kad 2021 už lango? Juk “mapsus” visi turim ir net nuo stalo neatsikėlus viską gali patikrint… O gal bandoma sužaisti aukštingmas/aukštis prasmėmis? Ar patiems jauku savo teksą skaitant?

Vilnius
Vilnius
1 mėnesį

Langų ritmas varo iš proto, bet visa kita patinka.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button