Statybos Vilniuje

Urbanistinę Konstitucijos prospekto kalvą papildys naujas verslo centras (naujos vizualizacijos)

Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau yra plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni biurai nuomininkams yra mažiau patrauklūs ir neatitinka šiuolaikinių verslo poreikių.

Komercinės paskirties objektų vystymui tinkamų sklypų pasiūla šioje miesto zonoje yra ribota, ypač tokių, kuriuose jau artimiausiu metu galėtų būti statomi nauji verslo centrai. Todėl 2023 metais iškilsiantis, šiuo metu projektuojamas, biurų kompleksas „Flow“ yra perspektyvi galimybė įmonėms, norinčioms įsikurti centriniame sostinės verslo rajone ir būti matomoms savo klientų. Pagal aukščiausius tvarumo standartus vystomas projektas rinkai pasiūlys 15 000 kv. m ploto biuro patalpų, orientuotų į sveiką darbo aplinką.

Pasak pastatą išskirtinėmis teisėmis nuomojančios bendrovės „Newsec“, naujas objektas šioje miesto dalyje duos stiprų impulsą rytinės centrinio verslo rajono dalies vystymui. Pagal bendrąjį Vilniaus miesto planą Konstitucijos pr. numatyta urbanistinė kalva – nuo aukščiausio „Europos“ verslo centro pastato kiti aplink esantys pastatai turi žemėti ir suformuoti kalvos įspūdį. „Europos“ verslo centrą sudaro 33 aukštai, tuo tarpu „Flow“ biurų kompleksą sudarys dvi, 15 ir 20 aukštų, sujungtos dalys su 3 aukštų požemine automobilių stovėjimo aikštele ir 15 aukšte įkurta terasa, skirta darbuotojams.

 

„Ryškėja tendencija, kad biurus įmonės renkasi prioretizuojant darbuotojų poreikius, o ne tik vadovų norus įsikurti prestižiniame verslo rajone. Dėl besikeičiančio darbo modelio, ateities biuras turės būti labiau nei bet kada patrauklus darbuotojams, todėl verslo centre „Flow“ ypatingas dėmesys bus skiriamas gerai darbuotojų savijautai – skatinama daugiau judėti, leisti laiką žaliosiose erdvėse ir naudotis sveikatinimo veiklomis. Biurų komplekse bus įrengtas druskų kambarys, masažo kabinetas bei sulčių baras“, – teigia objekto vystytojo „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis.

„Įmonės, artimiausiu metu norinčios įsikurti centrinėje Vilniaus verslo zonoje, turėtų suskubti, nes komercinio NT plėtros galimybės šioje miesto dalyje nėra begalinės. „Flow“ verslo centras ypač aktualus toms organizacijoms, kurios rūpinasi darbuotojų savijauta – pandemijos ir nuotolinio darbo iššūkių išvarginti žmonės jau trokšta grįžti į biurus. Pastarieji turės būti prisitaikę prie naujos realybės ir siūlyti lanksčias darbo vietas – pradėti ruoštis ateities biurui reikia jau dabar“, – pabrėžia Jurgita Ragaišė, „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovė.

Ragaišė pastebi, jog ateityje keisis biurų funkcionalumas – fiksuotas darbo vietas keis bendros erdvės, bus įrengiama daugiau susitikimų kambarių, projektiniam ar komandiniam darbui skirtų kabinetų. Darbuotojai greičiausiai biuruose dirbs lanksčiu grafiku, o biurų erdvės taps labiau multifunkcinės.

 

Dabartiniame centriniame Vilniaus verslo rajone yra įsikūrę tokie verslo centrai kaip „Europa“, „Quadrum Busness City“, „3 Burės“, „Forum Palace“, „Radisson Blue“, „K29“, „Tower“, „S7“, „Narbuto 5“, „Bussiness Stadium“ ir „Park Town“ kompleksai, „Swedbank“ ir „SEB“ būstinės bei Vilniaus miesto savivaldybė. Greitu metu bus baigti statyti „Lvovo“ ir „Core“ verslo centrai, o ateityje čia iškils biurų kompleksai „Flow“, „K18B“ ir „HERO“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
52 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Senas Vilnietis

Tie daugiaaukščiai su urbanizmu nieko bendro neturi. Danų architektas Jan Gehl tai greičiau pavadintų birdshit architektūra, nes akcentuojama ne žmogaus mąstelio aplinka, o vaizdas žiūrint iš kelių kilometrų nuotolio. Provincialių ambicijų architektūra, kurios dėka Konstitucijos prospekte retai pamatysi žmonių. Tai nepatraukli žmonėms, išmirusi gatvė, tinkama tik fotografijoms iš toli.

hmmm

vargu ar kokių žmonių pamatysi ir miegamuosiuose rajonuose:D šiaip, ką ten veikt Konstitucijos prospekte? vien ofisai, kurie užsidaro 17 val. ir tuo gyvenimas baigiasi, geriausi atveju visi per Nerį keliasi link senamiesčio, kas visai natūralu

Bohemietis

Tai tą patį pakartojote, kas jau kritikuojama komentare, į kurį atsakėte. Niekas nenori būti prie judrių magistralių su didžiuliais nejaukiais tarpais tarp pastatų, aklinom sienom be parduotuvių ir transporto triukšmu. Atkreipkite dėmesį, kad sėkmingiausi nauji projektai yra atkartojantys, pamėgdžiojantys senamiestį, kuris stovi kaip etalonas norėjimo būti. Paupys bus puikus kvartaliukas ir organiška senamiesčio tąsa dėl savo kvartalinio užstatymo su parduotuvėmis į išorę bet privačiais kiemeliais užėjus “pro vartus”. Netgi Vilniaus senamiesčio aikščių tipologija ten atkartota, kai aikštė ne suplanuota keturkampinė, o “natūraliai” atsiranda dėl pastatų sukimosi keičiant gatvės kryptį (Užupio angelo aikštė, Rotušės). Tuo tarpu Konstitucijos prospekte ankstyvųjų 2000-ųjų mąstymas… Skaityti daugiau

Valerijus

Nice, beveik bokštai dvyniai tik siamo versija 😀 sakė kolegos amerikiečiai nuomosis būtinai čia ofisą kai tik pastatys

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button