ŠnipiškėsStatybos Vilniuje

Sparti plėtra Šnipiškėse: pradedamos dviejų naujų verslo centrų statybos

Sparčiai besiplečiančiame Šnipiškių mikrorajone per artimiausius kelerius metus iškils du nauji A+ energinės klasės verslo centrai. Darnios miestų plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ Žalgirio ir Linkmenų gatvėse statomi biurų pastatai sostinės komercinio nekilnojamojo turto rinką papildys per 13 tūkst. kvadratinių metrų ploto.

Abu verslo centrai – dalis didelės apimties urbanistinio projekto „Naujasis Skansenas“. 3,41 ha teritorijoje sausį pradėtos gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis statybos. Didžiulį daugiafunkcinį kvartalą, gerokai atnaujinsiantį Šnipiškių veidą, numatyta užbaigti iki 2025 m. pabaigos.

Vasarį pradedamas pirmojo biurų pastato Žalgirio g. statybas numatyta užbaigti iki 2021 metų pabaigos. Jo nuomojamų patalpų plotas sieks per 7 tūkst. kv. m. Antrasis, beveik 6 tūkst. kv. m ploto, verslo centras bus statomas netoliese, Linkmenų g. Jo statybas tikimasis pradėti kitąmet. Abu pastatus projektuoti patikėta „Vilniaus architektūros studijai“.

 
Linkmenų gatvės verslo centras

Bendrovės „YIT Lietuva“ generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago teigimu, Šnipiškių mikrorajonas, anksčiau buvęs viena labiausiai neišnaudojamų sostinės vietų, artimiausiu metu gerokai keisis.

„Linkmenų ir Žalgirio gatvės dėl strategiškai itin patogios vietos išgyvena tikrą atgimimą – jose ir aplink kuriasi verslo ir prekybos centrai, plečiasi paslaugų ir transporto infrastruktūra. Šioje miesto dalyje užsibrėžėme tikslą įgyvendinti didelės teritorijos konversiją ir sukurti modernų, šiuolaikinius reikalavimus atitinkantį rajoną su verslo ir gyvenamosiomis patalpomis. Tai savotiška miesto mieste vizija, kurios idėja – suteikti galimybę dirbti ir gyventi šalia miesto centro, išvengiant kasdienių automobilių spūsčių, kur viskas pasiekiama pėsčiomis“, – apie projekto idėją pasakoja K. Vanagas.

Abiejuose 5 aukštų biurų pastatuose bus įrengta stovėjimo vietos dviračiams, elektromobilių įkrovimo stotelės bei požeminės automobilių stovėjimo aikštelės. Maždaug 10 proc. automobilių stovėjimo vietų bus skirtos elektromobiliams su įkrovimo galimybe. A+ energinio efektyvumo verslo centrai statomi laikantis BREEAM tvarių pastatų sertifikato reikalavimų, tad pastate bus pritaikyti įvairūs aplinką tausojantys ir energiją taupantys sprendimai.

 
Žalgirio gatvės verslo centras

Verslo centrai – integruoti į rajoną, bet nuo jo atskiri

Projektavimo darbus atlikusios „Vilniaus architektūros studijos“ architektų Algimanto Pliučo bei Daivos Pauliukonienės teigimu, planuojant pastatus atsižvelgta į viso rajono poreikius, kartu įsiliejant į Šnipiškėse jau susiformavusį architektūrinį kontekstą.  

Laikantis aplinkosaugos reikalavimų, šioje miesto dalyje pastatai gali būti iki  5 aukštų, todėl pirmasis, Žalgirio g. 112 iškilsiantis, „Naujasis Skansenas Ž“ buvo sukurtas pagal gulsčio dangoraižio idėją. Horizontaliai atskiriama pastato apačioje esanti komercinė zona, o viršuje esantys keturi biurų aukštai išskiriami horizontaliu langų padalinimu. Stengtasi ne tik išpildyti tvarumo reikalavimus, bet, jei matoma galimybė, juos ir viršyti – todėl pastate įrengta aštuonis kartus daugiau dviračio stovėjimo vietų nei priklauso.

„Nepamirštant komercinės pastato paskirties, jis turi išlikti praktiškas, racionalus darbdaviams ir patrauklus darbuotojams. Todėl pastato viduryje numatyta įrengti du nesusisiekiančius kiemelius, kylančius į viršų per visą pastato aukštį. Juose iš biurų pirmajame aukšte patekę darbuotojai galės dirbti, pietauti ar ilsėtis pertraukėlės nuo darbo metu“, – pasakoja verslo centro architektas Algimantas Pliučas.

 

Pastatas išsiskiria dideliu, beveik 2000 m2 aukšto plotu, todėl gali būti patrauklus didelėms įmonėms. Taip pat numatyta galimybė įmonėms ant pastato stogo įsirengti terasą.

Žalgirio gatvės verslo centras
Linkmenų gatvės verslo centras
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
hmm
hmm
1 metus

linkmenų gatvės centriukas aplamai vienas iš gražesnių paskutiniu metu statomų, kažkaip jis man labai jaukiai atrodo.. žalgirio irgi neblogas, man nepatinka tokio stiliaus “šachmatiniai” langai, bet skonio reikalas, matyt:]

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Visai gražiai atrodo. Gerai, kad vietovė bus sutvarkyta. geriau būtų, kad būtent šioje vietoje (dėl gamtinės aplinkos ir gretimai esančio prekybos centro kiltų analogiško aukščio daugiabučiai. Žalgirio gatvė gali būti pritaikyta itin dideliems transporto srautams, tačiau Linkmenų gatvė yra miesto planavimo absurdas. Jau dabar atkarpa tarp Konstitucijos pr. ir Lvovo gatvės bei keli šimtai metrų toliau yra nedovanotinai per siaura ir labai perkrauta. Ketverių juostų minimumas turėtų būti sukurtas bent jau toliau, Žalgirio gatvės link.

gediminas
gediminas
1 metus
Atsakinėti į  Arvydas Norkūnas

O kam dviratininkams tos 4 juostos? Pakaks ir dviejų. Dviračių ir pėsčiųjų eismo pralaidumas penkiagubai didesnis negu automobilių eismo.

Jonas
Jonas
1 metus

Siaubas vien tik stiklas.

VLN
VLN
1 metus
Atsakinėti į  Jonas

O ko tu nori, betono? Nori, kad centre butų kaip Fabijoniškėse? Ar tu esi buvęs bent vienam tokiam pastate, ar supranti, kad kuo daugiau stiklo, tuo daugiau pastate šviesos?

Kai visame pasaulyje stiklas asocijuojasi su lengvumu ir šviesa, tai čia vietiniai, tarybinių daugiabučių nelaimėliai nori, kad visur būtų sunkus betonas, kad kuo tamsiau būtų ir dar miškas vidury miesto būtų ne pro šalį.

Marius
Marius
1 metus
Atsakinėti į  VLN

Na miškas tikrai butu ne pro šali :)))
Labai geras dalykas, žinok 😉

VLN
VLN
1 metus
Atsakinėti į  Marius

Žinau 🙂 bet viskam yra sava vieta

RIMAAS
RIMAAS
1 metus
Atsakinėti į  VLN

Stiklas gal? Čia skonio laiko stilius. Kad diskutuoti vienais ar kitais klausymasis reikėtų kad pašnekovas save įvardintų, bent jau kur gimęs ir kiek metų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button